Jäätmereformi elluviimisel tuleks pöörata rohkem tähelepanu lihtsatele asjadele, ringmajandajad peavad oluliseks jäätmete põletamis- ja ladestamistasu suurendamist, ütles ringmajandusettevõtete liidu aseesimees Alder Harkmann.
Jäätmereformi tulemusena võiks jõuda olmejäätmetest ringlusse 55%, ütles Alder Harkmann. Foto: Andras Kralla
Harkmann rääkis Äripäeva raadio kolmapäevases hommikuprogrammis, et jäätmereformi tulemusena võiks jõuda olmejäätmetest ringlusse 55%. Harkmanni sõnul on näiteks põletamis- ja ladestamistasude suurendamise taga majanduslik kaalutlus, et ringlussevõtt oleks äriliselt tasuvam kui näiteks jäätmete põletamine sooja ja energia tootmiseks.
Täna, 16. oktoobril avatud Tallinna Lilleküla ringmajanduskeskus on Tallinna ja kogu Eesti esimene omataoline, mis avab uued võimalused jäätmete keskkonnasõbralikuks käitlemiseks.
Kestliku majanduse puhul on saanud teenimatult vähe tähelepanu selle positiivne mõju ettevõtete rahvusvahelisele konkurentsivõimele ja äri kasumlikkusele, kirjutab Rohefoorumi juht Toomas Toodu.
Uikala prügila, mis nädal tagasi suure põlengu tõttu tegevuse peatas, ei tööta endiselt. Kui paus venib liiga pikaks, hakkab Ida-Viru jäätmeturg teistmoodi välja nägema ja elanikke ähvardab hinnatõus.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.