Toomas Toodu: kestlikust majandamisest mõtlevad ettevõtjad, kes jahivad raha
Kestliku majanduse puhul on saanud teenimatult vähe tähelepanu selle positiivne mõju ettevõtete rahvusvahelisele konkurentsivõimele ja äri kasumlikkusele, kirjutab Rohefoorumi juht Toomas Toodu.
“Kestlik majandamine saab alguse protsesside ülevaatamisest – millistes tegevusfaasides on peidetud kokkuhoiukohad või millised faasid võimaldavad ressursse tõhusamalt juhtida,” kirjutab Toomas Toodu. Foto: Rene Lutterus
Väikese siseturuga riigi majandusmootor on eksport, mis tähendab, et siinsete ettevõtete käekäik sõltub otseselt nende suutlikkusest olla rahvusvaheliselt konkurentsivõimeline. Nii mõjutavad globaalsed trendid siinset ettevõtlusmaastikku rohkem kui suuri majandusriike.
Kliimamuutused pole kauge teema, vaid mõjutavad juba äritegevust. Püsima jäävad need, kes võtavad kliimakriisi tõsiselt, maandavad riske ja leiavad lahendusi esimeste seas, leiavad Kestlikkusuudiste küsitlusele vastanud arvamusliidrid.
Hajusenergeetika kasvust rääkides osutatakse ohukohale, et päikeseelektri osakaalu suurenemine loob ettearvamatust. Vähem on tähelepanu pälvinud tõsiasi, et tootvad tarbijad annavad elektrisüsteemi tasakaalustamisse olulise panuse, kirjutab arenguseire keskuse ekspert Märt Masso.
Euroopa Liidu rohelepe elas valimised üle ning ees ootavad kõike muud kui igavad aastad, kirjutab advokaadibüroo Cobalt keskkonnaõiguse ja kestlikkuse valdkonna juht Siim Vahtrus.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.