Kui Rakvere teatril kaoks ära riiklik toetus, aga teater annaks sama palju etendusi ja publik külastaks samas mahus edasi, siis oleks keskmine teatrietenduse piletihind 70 eurot, ütles Rakvere teatri juht Velvo Väli.
Sooduspiletid oleksid umbes 50 eurot ning täiskasvanute piletid 100 eurot ehk keskmiselt 70 eurot, täpsustas Väli Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
“Mina võin mürki võtta selle peale, et siis langeks hüppeliselt Rakvere teatri külastatavus,” ütles teatri juht. Kui aga külastatavus langeb, siis peab taas veelgi piletihinda tõstma. Seepärast on teatritel riiklikud toetused, et neid hindu mõistlikul tasemel hoida, selgitas Väli.
Rakvere teatri juht tegi juttu sellest, miks on Eesti väikelinnadel teatreid vaja, kas ja kuidas eraettevõtlus saaks teatreid aidata ning mida pakub Rakvere teatri juubelihooaeg.
Küsis Aivar Hundimägi.
Rakvere teatri juht: riigi toetuseta oleks etenduste piletihind 70 eurot
Seotud lood
Ka kultuurivaldkond jääb tänavu kärpekääride vahele. Ent ehkki raha on justkui vaja niikuinii igale poole, tunnevad eriti kultuuriministeeriumi haldusalas toimetajad, et aastate jooksul on neid niigi kärbitud.
Kultuuritöötajate palkade külmutamise vastu võitlevad näitlejad piketeerivad täna Stenbocki maja ees, et näidata vastumeelsust praegusele kärpepoliitikale, ütles näitlejate liidu esimees, Vanemuise teatris töötav näitleja Reimo Sagor.
Ajakirjandus kolib aina enam veebi, kuid Virumaa Teataja peatoimetaja Eva Samolbergi sõnul ei kao maakondade paberlehed veel niipea.
Kultuur ja ettevõtlus peavad omavahel lähenema, kuid mitte üksnes seeläbi, et eraettevõtted hakkavad suuremas mahus kultuuri toetama, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.