Mida keerulisemaks õpetajate olukord muutub, seda lähemale jõuavad lahendused, usub Lasnamäe Gümnaasiumi ajalooõpetaja Matis Pedak.
- Õpetajate streik Toompeal. Foto: Liis Treimann
Pedaku hinnangul on hariduslepe kasulik vaid haridusminister Kristina Kallasele ja haridustöötajate liidu juhi Reemo Voltrile. Ometi usub õpetaja, et ühel hetkel hakkavad asjad paranema. "Mida halvemaks läheb olukord, seda lähemale jõuab lahendus. Kui olukord on halb, küll me hakkame seda palka tõstma," rääkis Pedak.
Intervjuus tuli juttu veel sellest, kui palju tegelikult õpetajad teevad tasuta ületunde ning keda on appi vaja.
Intervjueeris Indrek Lepik.
Õpetaja haridusleppest: kui asjad lähevad halvemaks, on lahendused lähemal
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna linna järgmise aasta eelarve maht on 1,29 miljardit eurot, kõige rohkem on investeeringuid plaanitud haridus- ja liikuvusvaldkonda.
Koolid, hoiduge gaasilise modernsuse eest!
Eesti, soovides olla e-Eesti, peab leidma pedagoogilised, filosoofilised ja rahalised vahendid, et olla üks tõekuulutajaid anonüümses digitsunamis, kirjutab João Lopes Marques Äripäeva essees.
Nutitelefon koolis ei toeta loovuse ja iseseisva mõtlemise arengut pikas plaanis, sest on valdavalt mõeldud tarbimiseks, kirjutab Tartu Ülikooli infovastupidavuse nooremteadur Diana Poudel.
Küsimus nutiseadme kasutamisest koolis ähvardab taas saada poliitilise kauplemise kohaks, mille hinnalipikul on tegelikult meie kõigi vabadus oma elu korraldada. Äripäev soovitab juhtkirjas sellistest piirangutest hoiduda.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.