Üsna pea neli tuhat päeva kestnud Venemaa sõda Ukraina vastu – koos rohkem kui tuhat päeva kestnud täiemahulise sõjaga – on muutnud surma ja hävingu ühelt poolt rutiiniks, teisalt urgitsenud inimestesse sügavad hingehaavad, mis on vastuvõtlikud kõiksugu jamale.
Ka eestikeelsete inimeste seas on neid, kes usuvad, et riigi kaitsmine ei peaks olema meie prioriteet.
"Oli inimesi, kel on päris muresid, aga neidki, kes on riigi peale kurjad, kes kiitsid Vene sõjaväge ja rääkisid lihtsalt öeldes hullu juttu," meenutas kaitseväe strateegilise kommunikatsiooni juht, kolonelleitnant Uku Arold „Äripäeva arvamusliidri“ saates hiljutist arutelu Pärnu kaitsetööstuspargi rajamise üle.
Aroldi sõnul on Venemaa käsitlus juba üle kümnendi olnud selline, et rahu pole olemas – on vaid alaline sõda. Kõigis kohtades, kus on võimalik piiride taga pingeid tekitada, tuleb seda teha.
Aroldiga tuli intervjuus juttu sõjanarratiividest Eesti ühiskonnas. Intervjueeris Indrek Lepik.
Kaitseväe stratkomi juht: Pärnuski on neid, kes Vene sõjaväge kiidavad
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Frankenburg Technologiesi tegevjuht ning kaitseministeeriumi endine kantsler Kusti Salm nendib, et ta ei tea ühtegi inimest, kes usuks, et kui Ukraina sõja kaotab, jätab Venemaa järele.
President avaldas Ukrainas hukkunute arvu
USA presidendiks valitud Donald Trump arutles kohtumisel Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõiga sõja lõpetamise üle. Praeguse presidendi Joe Bideni administratsioon saadab Ukrainasse järgmise miljardi dollari suuruse abipaketi.
“Armastan Eestit, aga venelased võtaksid 24 tunniga suure osa nende maast”
Ukraina endine välisminister räägib hiljutistest tagasilöökidest sõjaväljal ning sellest, miks nii Zelenskõi kui ka Putin näevad Trumpis võimalust.
Kogu maailm on pärast Donald Trumpi valimisvõitu fundamentaalselt paigast nihkunud. Eesti edu selles uues reaalsuses määrab see, kui hästi juhib Tallinn Brüsselit.
Varahaldur ja majandusekspert Peeter Koppel leiab, et praegune majanduskeskkond on suhteliselt kesine, kuid me pole selles lõpuni ise süüdi.