Autodesse investeerimine sobib investoritele, kellel on kõik teised varaklassid hästi kaetud ja likviidust üle, või suure autokirega investoritele, kellel on oskus kogumit hallata, rääkis investeerimisstrateeg Peeter Koppel.
- Vasakult paremale: autoajakirjanik Tõnu Korrol, Silberauto juhatuse liige Margus Juhkam ja investeerimisstrateeg Peeter Koppel. Foto: Stella-Kaisa Kanemägi
Investeerimisväärse auto kujundab masina haruldus, erilisus ja emotsionaalsed kompondendid, näiteks eelmine omanik, rääkis Koppel.
Kindlasti ei müü eelmise omaniku juurde tehtud disainiimed ehk tuunimised, lisas Silberauto juhatuse liige Margus Juhkam.
Kuula saatest nelja konkreetse auto kohta, mis investorites elevust tekitab.
Ettekanne autodesse investeerimisest on salvestatud selle aasta investeerimisfestivalil, kus Silberauto juhatuse liige Margus Juhkam, Investeerimisstarteeg Peeter Koppel ja autoajakirjanik Tõnu Korrol arutlesid, millised inimesed peaksid autodesse investeerima ja kuidas investeerimist väärivad autod üles leida.
Toimetas Ireene Kilusk.
Peeter Koppel: autodesse võib investeerida, aga raha peab endal olema
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?
Müüjad meelitavad ostjaid uute võtetega
Terendav mootorsõidukimaks on toonud sügiskuudel erakordselt suure arvu autode registreerimisi. Vaiksemal uuel aastal võib turu mootorit käimas hoida automaksust poole kompenseerimine.
Uuel aastal on oodata mitut maksumuudatust nii ettevõtete kui ka eraisikute jaoks. Äripäev uuris tuntud investoritelt, milliseid lükkeid nad on läbi viinud enne aasta lõppu.
“Mitte hiinlased, vaid Euroopa on ise endale jalga tulistanud“
Varem tulusal autoturul valitseb nüüd kibe konkurents ja Hiina elektrisõidukite globaalne võidukäik ahendab siinsete tootjate läbimüüki veelgi.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.