"Kui minu ettevõttes järgneks igale otsusele osakonnajuhtide hirmus madin, et vale otsus, tuleb ümber teha, siis oleks keeruline," märgib saates "Poliitikute töölaud" Lunden Foodi tegevdirektor Ülo Rekkaro, kes kutsub üles vastu võetud otsuseid Eestis vähem maha tegema.
- Fotol Ülo Rekkaro 10 aastat tagasi. Juba siis oli Rekkaro kogenud juht. Foto: Eiko Kink
"Me ei liigu niimoodi edasi," räägib Rekkaro. "Ükskõik, mida hetkel valitsev erakond teeb, see saab hirmsa kriitika osaliseks ja mitte ainult poliitikute poolt, vaid see liigub ka ühiskonnas edasi. Keerukas on Eesti majanduses, kui kogu aeg tehakse maha," leiab ta.
Ka saabuvatesse maksutõusudesse suhtub Rekkaro pigem rahulikukult. "Riigi majandus on selline, nagu on, ja eks me peame kõik teatud vastutust kandma," ütleb ta. Maksude juures on Rekkarol kõige suurem mure tarbija pärast, kuidas ta käituma hakkab, kui maksutõusud ostujõudu vähendama peaksid.
Saates, kus räägime ettevõtete juhtidega, kuidas poliitilised otsused nende ettevõtteid mõjutavad, annab oma kommentaari ka elektroonikatööstusettevõtte Incapi juht Otto Pukk. Saatejuht on Lauri Leet.
Toidutootja: tule taevas appi, kuidas kritiseeritakse kõike
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Enne kohalike omavalitsuste valimisi jääb silma Isamaa liidripositsioon, ütles Äripäeva ajakirjanik Eliisa Matsalu-Alaküla. "Kui valimised oleks täna, siis võiks neil hästi minna, aga ei tea, kas nad seda ka hoiavad."
Kuigi järgmise aasta alampalk tõuseb Eestis 886 euroni, moodustab see prognoositavast keskmisest palgast 43% ning ei täida seetõttu eelmisel aastal sõlmitud kolmepoolses sotsiaalpartnerite kokkuleppes kirja pandud eesmärki.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.