Droonide areng kujundab Ukraina sõja käiku ning muutub ka tsiviiljulgeolekus aina kriitilisemaks ohuks. Seetõttu on iduinvestor ja Ukraina toetaja Ragnar Sass mures ka Eesti julgeoleku pärast, sest peame panema end valmis massiivseks droonirünnakuks.
- 5% SKPst kaitsesse suunamine on Eesti jaoks vältimatu, kuid suurendada tuleb ka koostööd riigi ja ettevõtjate vahel, rääkis iduinvestor ja Ukraina toetaja Ragnar Sass. Foto: Andras Kralla
“Kui projekteerida, millisteks ohtudeks me peame olema valmis 3-4 aasta pärast, siis ilma suure fantaasiata peab olema loodud selline stsenaarium, et Eesti suudab vastu pidada rünnakule, kus meid ründab suurusjärgus miljon drooni. Kas me oleme selleks valmis? Vastus on ei. See ei juhtu täna, see ei juhtu homme, see ei juhtu kahe aasta pärast,” rääkis Sass.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sõda Ukrainas on fundamentaalselt muutnud kaitsetööstust. Kohalikud esiettevõtjad näevad, et just Eestil on suur eelis.
Eelmise aasta masina- ja metallitööstuse TOPi võitnud Defsecintel Solutionsi juht Jaanus Tamm ütleb, et tänapäeval on kommertskasutuses mitmesugust tehnikat, mis sobib edukalt kaitsetööstusele: neile on iseloomulik suhteline odavus ja neid saab kiiresti toota.
Rootsi ja Läti vaheline kiudoptiline merekaabel sai pühapäeva hommikul kannatada. Õhtul kirjutas Rootsi väljaanne Expressen, et Rootsi võimud on šabotaažis kahtlustatava laeva kinni pidanud.
Lähemate kuude jooksul saab Ukraina sõjas Venemaa vastu veel kätte USA presidendiametist lahkunud Joe Bideni otsusel edastatud sõjalise abi, aga nüüd ametisse asunud Donald Trumpilt ei ole lis loota, ütles Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete dotsent Matthew Crandall.
Kuula uue turundussarja esimest saadet
Uue saatesarja „Password” avasaates sukeldume emotsionaalse turunduse maailma ning analüüsime, miks emotsioonid mängivad reklaamis ja meedias tihti ratsionaalsest lähenemisest suuremat rolli.