Töötukassa ettevõtluse alustamise toetust on selle aasta kaheksa kuuga saanud rohkem inimesi kui varasematel aastatel terve aasta peale kokku. Seega, huvi on suur.
- Karikatuur. Foto: Eesti Töötukassa
Kasvanud huvi põhjuseid on ilmselt kaks.
Esiteks – ettevõtluse alustamise toetus on sellel aastal suurem, toetuse suurus on maksimaalselt 6000 eurot.
Teiseks – iga kriis paneb inimesed tegutsema. Nii on ka sel korral paljud inimesed seisnud teelahkmel – kuidas minna oma tööeluga edasi? Paljud on otsustanud oma ammuse unistuse – oma ettevõte – lõpuks teoks teha.
Töötukassa toel on tänavu kaheksa kuuga oma ettevõttega alustanud juba 400 inimest. Viimastel aastatel on terve aasta peale kokku olnud keskmiselt 400–450 ettevõtlusega alustajat.
Töötukassa toel on tänavu oma ettevõttega alustanud juba 400 inimest. Suure tõenäosusega on aasta lõpuks ettevõtluse alustamise toetuse saajaid rohkem kui kunagi varem. Viimastel aastatel on terve aasta peale olnud keskmiselt 400–450 ettevõtlusega alustajat. Töötukassa ettevõtluse alustamise toetuse oluline pluss on see, et absoluutselt iga äriplaan, mis on täitmist väärt, saab ka toetuse. Sealjuures on tegemist summaga, mida ei ole vaja tulevikus tagasi maksta. See on riigi toetus sulle, et saaksid oma ettevõtte käima lükata.
6000 eurot on ikkagi väga suur summa, mis Töötukassa nüüd ettevõtluse alustamise toetusena maksab.
Ettevõtluse alustamise toetus on mõeldud Töötukassas arvele võetud töötule, vanaduspensioni või ennetähtaegse pensioni saajale ning päästeteenistuja toetust saavale tööotsijale. Muide, taotleda on võimalik ka välismaalastel, kes on kolinud Eestisse. Selleks on muidugi vajalik elamisluba.
Kui konsultandi või karjäärinõustajaga on arutatud ettevõtjaks hakkamise võimalust, siis tuleb inimesel läbida ettevõtluse koolitus. Äriplaani võib hakata kirjutama ka inimene, kel pole mingit ettevõtja tausta. Koolituse raames on sul pidevalt abiks koolitaja ning tema juhendamisel valmibki äriplaan. Kui inimesel on majandusalane haridus või ettevõtluse kogemus, võib ise alustada äriplaani koostamist.
Ettevõtluse alustamise toetuseks saab äriplaani esitada aasta ringi. Kui äriplaan peaks saama negatiivse vastuse, võib seda alati parandada ning siis uuesti esitada. Tuleb vaid oma äriplaani korrigeerida ja siis tagasi kandideerima tulla.
Kui tunned huvi ettevõtlusega alustamise vastu, siis uuri lähemalt toetuse kohta leheküljelt
www.tootukassa.ee rubriigist toetused ja hüvitised
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
"Jalgratas on üks tänuväärne leiutis, mida kasutab üha rohkem inimesi. Pärast Tallinna kolimist avastasin aga, et siin pole ühtegi kasutatud jalgratastega tegelevat ettevõtet. Olin üllatunud. Sealt mõte idanema hakkas,” räägib Töötukassa toetuse abil oma ettevõtte Veloring käima lükanud Ain Põllusaar (46).
Alates eelmise aasta 1. septembrist saavad kõik inimesed, kes on ennast töötuna arvele võtnud, teha iga kuu põhitöö otsimise kõrvalt nii-öelda väikseid tööampse.
Kuula ka podcasti haridusest ja tööturust
Haridus on pikaajaline ja strateegiline investeering, millel on märkimisväärne mõju ühiskonna arengule, ettevõtluskeskkonnale ja inimeste elukvaliteedile.„Haridus ei ole kõikvõimas, kuid see on üks valdkondadest, kus saab inimesi kõige paremini aidata," ütleb Heldur Meerits, selgitades oma pühendumust haridusprojektidesse.