Ukraina Euroopa Liiduga liitumise ajaaknast, aga ka Ukraina riigiametite kooskõlla viimisest ELi direktiividega räägitakse värskes Äripäeva raadio sisuturundussaates.

- Euroopa Liiduga liitumise protsess võib võtta aastaid aega ja selle käigus peab kandidaatriik viima oma seadusandluse kooskõlla Euroopa Liidu seadustega. Foto: Liis Treimann
Eesti välisministeeriumi sihtasutus - Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus ESTDEV - rahastab ja viib ellu välismisisteeriumi seatud rahvusvahelise arengukoostöö eesmärke.
Küsimusele, miks just Ukraina tööhõiveameti arendamine sihtasutuses üheks prioriteediks võeti, vastas ESTDEVi Ukraina arengu ja koostöö juht Margus Gering, et Eesti eesmärk on aidata Ukrainat võimalikult palju nendes töölõikudes, mis lähendavad Ukrainat Euroopa Liidule ja sealse tööturuameti reformimine on üks neist.
Aga muu seas aitab Eesti Ukrainat ka haridus- ja sotsiaalhoolekandesüsteemi arendamisel.
"Meie tegeleme Ukraina süstemaatilise integreerimisega Euroopa Liitu. See protsess saab küll olema pikaajaline. Eestil endal võttis Euroopa Liidu sihi seadmisest 1990ndate alguses kuni 1. mail 2004 ELi liikmeks saamisega aega 14 aastat," ütles Gering.
Saatejuht Annika Kald käis töötukassa delegatsiooniga mai keskel ka Kiievis kohapeal kaasas, et vaadata, kuidas nende õppepäevad välja näevad.
Saates on külas ESTDEVi Ukraina arengu ja koostöö juht Margus Gering, Eesti Töötukassa Ukraina projekti juht Aet Trei ning Töötukassa arendusosakonna juhataja ja strateegiajuht Gerli Aas.
Eestil võttis ELiga ühinemine üle kümne aasta, Ukraina alles alustas
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!