End juba 25aastaselt finantsvabaks murdnud kinnisvarainvestor Ergo Mõttuse (40) edu valemiks võib pidada julget pealehakkamist, õpitu kohest rakendamist ja eesmärkide seadmist ning nende distsiplineeritud täitmist.
Kinnisvarapisiku sai Ergo ülikooli loengutest. Ta ei oodanud kaua, vaid läks higiste peopesadega end kinnisvarafirmasse tööle pakkuma – tööle ta saigi. Järgmisena ostis ta õppelaenu eest esimese korteri, müüs selle kolm-neli korda kallimalt maha ning hakkas laenu tagasimaksmise asemel uute tehingutega kapitali kasvatama. Tänaseks on tema portfelli väärtus pea 10 miljonit eurot ja investorina panused seni 100% kinnisvaras.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui minimalisti ja kokkuhoidjat tutvustada, tahaks kirjutist hoida ka lihtsana ning üleliigsete sõnadeta. Püüame siis investori ja säästliku elustiiliga Liisi Kirchist ning tema perest just niimoodi kirjutada: Liisi Kirch soovitab raha võimalikult palju säästa, kodu mitte asjadega üle kuhjata, investeerida tasakaalukalt ning lastele oma rahaotsustega heaks eeskujuks olla. Artikli lõpp.
Kristjan Liivamägi (34) võiks päevapealt jalad seinale lüüa ja elada nagu kuninga kass – linnaametniku ja lektorina töötav investor on kümne aastaga saavutanud portfelli, millelt laekub talle iga kuu üle 8000 euro passiivset tulu. Ent teekond selleni on tähendanud sellist töötahet ja pühendumist, mis ilmestab hästi, miks miljonäriks saavad vähesed.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.