Eesti ajakirjanikud pakuvad Ukrainas huvi mitmeti, sealhulgas kohalikule jõustruktuurile. Lvivi politseijaoskonnas tuli ette näidata nii kohapeal tehtud fotod kui ka suhtlus sotsiaalmeedias.
Hommikuses Lvivis jalutades märkan esmalt istumas pingil itaallaste võttegruppi, siis jalutavad mulle vastu Poola ajakirjanikud, edasi pargib kolm autot kirjadega „Press“ ning kui hetk hiljem veel ühte kaamera ja mikrofoniga paari näen, astun neile ligi ja küsin, mida kõik siin vaiksel hommikul ühes ja samas kohas ootavad. Vastajad osutuvad türklasteks, kes selgitavad, et see on üks keskseid väljakuid ning võrdlemisi turvaline koht. Kui linnas midagi juhtub – näiteks tuuakse laupäeva õhtul Lvivi äärelinna tabanud raketirünnak –, lähevad nad kiirelt kohale.
Seotud lood
Nädala eest IT-ettevõtja ja investori Ragnar Sassi algatatud aktsiooniga osteti-koguti Eestis 14 autot ning viidi need laupäevaks Lvivi Ukraina armee käsutusse. Koos Sassiga läks autosid Ukrainasse transportima ka muusik Ewert Sundja.
Nädala eest IT-ettevõtja ja investori Ragnar Sassi algatatud aktsiooniga osteti-koguti Eestis 14 autot ning viidi need laupäevaks Lvivi Ukraina armee käsutusse.
Juba Ukraina-reisi esimesel päeval, 10-15 minutit pärast hotelli jõudmist see juhtubki – üle Lvivi kõlab võimalikust õhurünnakust teavitav sireen.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.