Puust ja punaseks: kuidas Ukraina sõda maailma näljahäda süvendab
Maailma ähvardab Ukraina sõja tõttu süvenev näljahäda, ÜRO on viimastel nädalatel selle eest ka korduvalt hoiatanud. Maailmas kannatab alatoitumuse all kuus inimest kümnest, hädalisi lisandub veelgi.
Venemaa kallaletung Ukrainale on tõsiselt mõjutanud teravilja, väetiste ja taimeõli tarneid ning käivitanud ka kiire hinnatõusu. Äripäeva sõsarleht Delovõje Vedomosti selgitab, kes ja miks sellest esmajoones kannatab.
Ukraina ja Venemaa on Euroopa ühed suuremad teraviljatarnijad ning sõda on tõstnud sellel turul hinnad mitmekordseks, mistõttu räägitakse näljaohust. Eesti ettevõte Letofin peab neid kartusi liialdatuks ja loodab tänavu isegi Tšernihivi oblastist sööta saada.
Olukorra teravnemine Ukraina ümber ei ole veel takistanud Eesti-Ukraina põllumajandusettevõtte Seedco Ukraine tööd. Firma juht tunnistab, et kuigi aeg on närviline ja ärev, peab ettevõte siiski prioriteetseks hoopis teistsuguseid teemasid.
Ukrainale antud hiigelsummad aitavad Kiievil tulla toime tohutu eelarvedefitsiidi ja sõjapidamiskulude katmisega, ent riigi teravilja vabastamisega on kiire, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.