Otsustades Hispaaniasse kinnisvara osta, tuleb täpselt teada, miks, milleks ja kuidas see protsess käib. Äripäeva ajakirjanikud korjasid soovitusi inimestelt, kes on selle teekonna läbi teinud ja kuulsid paljut, millest pole seni räägitud.
Viimasel ajal on eestlased Hispaanias päikeserannikul ostnud ehk kuskil 60 korterit, mitte tuhandeid, nagu meediast mulje jääb, ütleb 16 aastat sealkandis üürikorteritega tegelenud Reno Raskall. “Mulje jääb selline, nagu oleks terve Costa del Sol eestlaste poolt ära ostetud,“ lausub ta.
Koos Grete Rehtlaga tegutseb ta juba aastaid Costa del Solis ja on sealset kinnisvaraturgu näinud iga külje alt.
„Paneme oma Õismäe korteri müük ja läheme Hispaaniasse – selline mõttelaad võib tekitada olukorra, et nad tulevad siia ja kõrbevad mitmel moel,“ muretses Raskall, ise raskelt ohates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Malaga on džungel, kus hindadel pole mingit loogikat, ütleb Valeria, kohalik maakler. Äripäeva ajakirjanikud kirjutasid talle kinnisvarakuulutuse peale ja palusid endale Malaga uusarenduses korterit näidata.
Lennuk tõusis Hispaania päikeselinna Malaga poole õhku, kui kinnisvarajutud olid juba pihta hakanud. „Laenu saamine kinnisvara ostmise jaoks Hispaaniasse pole mingi probleem,“ kõlab enesekindel hääl üle lennumühina.
Eestlaste meelisteemaks kujunenud Hispaania kinnisvara käisid üle vaatamas Äripäeva ajakirjanikud, kes leidsid, et soojale maale pole esialgu vaja kinnisvara osta.
Soojal maal on mõnus käia patareisid laadimas, kuid investeering sinna kui mõnusasse alalisse elupaika vajab põhjamaiselt põhjalikku kaalumist, kirjutab Äripäeva Lõuna-Euroopa kolumnist Lauri Vahemeri.
Inseneri- ja arhitektuuribüroo Amhold ASi ja Euroopa juhtiva ventilatsiooniettevõtte Lindab ASi pikaajalise koostöö tulemusena valmis hiljuti Jõelähtme valda Iru külla tühjale jäätmaale Trumpfi fiiberlasertehnoloogia võimekusega tootmiskompleks.