Lennuk tõusis Hispaania päikeselinna Malaga poole õhku, kui kinnisvarajutud olid juba pihta hakanud. „Laenu saamine kinnisvara ostmise jaoks Hispaaniasse pole mingi probleem,“ kõlab enesekindel hääl üle lennumühina.
Eestlaste torm Hispaaniasse kinnisvara ostma on Maarjamaa pinnalt vaadates omandanud paanika mõõtmed. Äripäev sõitis kohapeale, et näha, kui palju päikeserannikul tegelikult eestlasi on ning mida kohalikud uuselanikest arvavad.
Lennuk oli startinud Stockholmist ja seda enam pani eestikeelne jutt häälekat arvamuseavaldajat otsima. Ja seal ta oligi, paar rida eespool istus neljane eestlaste seltskond ning nende seas tumeda BMW logo ja valge lukuga pusaga noorepoolsem meesterahvas, kes oli saanud julgustust mõnest vägijoogist.
Muidu mustades dressides seltskond kinnisvarahuvilisi oli mures lennuki pooletunnise hilinemise pärast, sest teekonnal Malagast Marbellasse oli neil vaja veel poodi jõuda. „No mis mina teha saan, kui see peldik kiiremini ei sõida,“ torises noormees, kelle peast nokamüts nelja ja poole tunnise reisi ajal ei lahkunudki.
Malaga, Marbella, päikeserannik, hoidke alt, siit need eestlased tulevad.
Äripäev Hispaanias
Äripäev külastas Hispaanias kohalikke ning Eestist läinud maaklereid, seal vähem või rohkem aega elanud Eesti inimesi ja investoreid. Lähipäevadel ilmub Äripäevas sel teemal mitu artiklit, mille abil saab teha täpsemaid järeldusi Hispaanias kinnisvara omamise ja sealse elu-olu kohta. Selles artiklis vaatleme, kuidas kohalikud suhtuvad välismaalaste saabumisse ja kuidas see neid mõjutab.
Kohalikud peavad keskusest eemale kolima
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Soojale maale kinnisvara ostma minnes tuleb materjaliga tööd teha ning turgu uurida, muidu võid loodetud päikselise tulu asemel kaela saada hoopis kauge kulu- ja tüliallika, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Hirmutavad sõnumid Venemaa ohu kohta on kannustanud investoreid Hispaaniasse kinnisvara ostma, kuid tasub arvestada, et sealne tootlus võib jääda väga madalaks, hoiatas kinnisvarainvestor Peeter Pärtel.
Unistus osta Hispaaniasse korter päädis Anneli Looritsal korterivõtmete kättesaamisega eelmise aasta detsembri lõpus. Protsess oli pikk ja käänuline, kuid teekonnal saadud õppetunde tasub tema sõnul ka teistega jagada.
Konsult Kinnisvara omanik ja maakler Martti Juse selgitas intervjuus, et välismaale kinnisvara ostmist plaanivaid kui ka juba sinna kinnisvara ostnud inimesi ühendab see, et täna on neil Eestis mitu kinnisvara.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.