USA presidendivalimiste olulisimas osariigis võib olla olemas olulisim valijagrupp, kellele panustada. Äripäev uuris Pennsylvania suurimas linnas Philadelphias, kas selleks võivad olla kohalikud poolakad.
“Ole hea, ütle ka neile 800 000 Ameerika poolakale siin Pennsylvanias, kui ruttu sa nad maha müüksid,” lajatas Kamala Harris nende valimiste ainsas teledebatis Donald Trumpile.
Trump on lubanud lõpetada sõja Ukrainas ühe päevaga, ehkki detailid, kuidas seda teha, on sama abstraktsed kui ekspresidendi “kontseptsioonid plaanist” tervishoiureformiks.
Valimisi teadupärast ei võideta välispoliitiliste loosungitega, vaid lubadusega teha valija nelja aastaga jõukamaks. Ent USA valimissüsteemi eripära võib tähendada seda, et need, kellele Venemaa terror tõepoolest korda läheb, võivad otsustada kogu riigi valimistulemuse.
Selle hüpoteesi vastust saab kontrollida Philadelphias Port Richmondi nimelises linnaosas. On vähe kohti USAs, kus ruutkilomeetri peal elab nii palju Poola juurtega inimesi – olgu uusimmigrante või juba sajandi eest tulnud poolakate järeltulijaid.
Kui Pennsylvania on riigi olulisim kaalukeeleosariik, siis USA passiga poolakad võivad olla selle osariigi kõige olulsem kaalukeelevalija.
Bad boy Donald Trump
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pennsylvania osariik, kust sai alguse kogu USA, otsustab, kellest saab järgmine president. Äripäev tuli kohapeale, et uurida, kuhupoole valik langeb.
Äripäev USAs
Californias pole Donald Trumpi toetajaid palju, ent see-eest on neil sügavad taskud.
Viimaste aastatega sügavasse kriisi kukkunud San Franciscole terendab tõetund: kui nõiaringi pidama ei saa, ootab ees tõepoolest krahh. Sellest veelgi enam kardavad kohalikud aga Donald Trumpi teist ametiaega.
Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste kaalukeeleosariigis Pennsylvanias on viimase 30 aasta jooksul hääletatud vabariiklasest kandidaadi poolt vaid ühel korral. Siis võitiski Donald Trump, ütles USAs viibiv Äripäeva ajakirjanik Indrek Lepik.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.