Aku -- Iga kantava seadme kasutamismugavus algab aku kestvusest. 2,5 kuni 3 tundi on aeg, mille jooksul jõuab harilikult piisavalt tööd teha, alla selle jääb väheks. See aeg on paras ka reisi puhul -- ühest akust peaks piisama nii bussiga Tartusse kui lennukiga Euroopasse minnes (laeval leiab harilikult igas kohvikus mõne laua kõrvalt voolupesa).
Vastupidavus -- Esimesel kohal kasutajaküsitlustes on sülearvuti puhul alati vastupidavus -- ja seda on kahjuks poes raske hinnata. Kindlasti tasuks aga järgi uurida, kuidas on arvuti parandamisega (Kas seda ikka Eestis tehakse? Kui ei, siis tähendab ju remont pikka arvutivaba aega!).
Kaaslane -- Kui arvuti on liiga suur, raske, õrn või kallis, kipub see reiside ajal pigem koju jääma, mis toote kasutegurit kõvasti vähendab. Kantavast arvutist on tulu siis, kui kogu arvutielu on sätitud nii, et suvalisel hetkel võib arvuti kaasa haarata ja teele asuda.
Tarnimine -- Alati on kindlam leppida selle kaubaga, mis laos olemas. Vastavalt kogemustele võib sülearvuti osutuda eksootiliseks tooteks ja tema Eestisse jõudmine võtta aega kauem, kui see ostjale meeldib.
Seotud lood
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.