ETV tootmisjuht Tarmo Krimm täpsustas, et Toomas Lepp sõlmis meediaagentuuriga CMS reklaamivahenduslepingu, mis võimaldas tellimuselt kuni 60% vahendustasu. «CMS oli seatud teistest agentuuridest erinevasse situatsiooni,» lausus ta. «Leping oli sõlmitud esialgse hinnakirja alusel, mis töötati välja enne reklaamiosakonna loomist,» rääkis Krimm. Ringhäälingunõukogu kinnitatud praegu kehtiv hinnakiri näeb Krimmi sõnul ette maksimaalselt 12% vahendustasu.
Samas lausus Krimm, et ETV juhatus oli CMSiga sõlmitud lepingu heaks kiitnud.
Meediafirmaga CMS sõlmitud leping on ETV-le kasulik, sõnas Toomas Lepp. Ka CMSi juht Even Tudeberg sõnas, et leping, mille firma ETVga sõlmis, ei saa kuidagi olla ETV-le kahjulik. «Me toome ETV-le raha ainult juurde,» lausus Tudeberg. Lepingu üksikasju keeldus Tudeberg täpsustamast, põhjendades seda ärisaladusega.
ETV juhatuse liige Aarne Rannamäe sõnas, et auditeeritud andmetel on ETV eelmise aasta kahjum 10 miljonit krooni. Audit on valmis, aga Lepp keeldub seda ringhäälingunõukogule esitamast, lausus ta. Tiina Kangro sõnul on audit valmis olnud juba mõnda aega, kuid Toomas Lepp on taotlenud sellesse muudatuste tegemist.
ETV peadirektori Toomas Lepa sõnul ETV eelmise aasta majandustulemustest rääkida veel ei saa, sest audit pole valmis. «Just praegu istusin audiitoriga koos. ETV eelmise aasta majandustulemused selguvad järgmisel neljapäeval, kui esitame need ringhäälingunõukogule,» lausus ta.
Lepp rääkis, et konflikti lahendamine on võimalik uue ETV põhikirja alusel, mille kinnitab ringhäälingunõukogu neljapäeval. «Uus põhikiri vähendab ja muudab juhatuse koosseisu ning vähendab peadirektori volitusi. Praegu on juhatuse koosseis liiga suur,» lausus Lepp.
Lepp toonitas, et ETV direktori kohast ta loobuda ei kavatse. «ETV programm on läinud paremaks, seda leiab ka ringhäälingunõukogu,» põhjendas ta.
Ringhäälingunõukogu esimees Paul-Eerik Rummo sõnas, et ETV eelmise aasta majandustulemusi nõukogule esitanud pole.