Internetiteleviisor kasutab telekat monitorina ja võimaldab võrgus surfata. Internetiteleviisor (set-top box ehk Web TV) maksab ligi 200--400 USA dollarit. Kuigi seda toodetakse üha enam, on siiski tegu tupikteega. Kõige paremini sobib Apple Computersi presidendi Steve Jobsi tsitaat: Internetti minemiseks lülitab inimene aju sisse, teleka ees aju välja. Seepärast neid kahte asja ühte sobitada ei anna.
Kuna teleri ekraan on palju väiksema lahutusvõimega, on kõik veebileheküljed sellel nigelamad. Kui hinda vaadata, siis saab 200--400 USA dollari eest juba päris korraliku arvuti. Miks siis mitte juba PCd osta?
Olen internetitelereid oma kodus katsetanud ega julge neid kellelegi soovitada.
Intelligentsed kodumasinad on hoopis paremad ja perspektiivikamad. Sellega tegeleb terve tööstusharu (home automation). Panna külmkapp pere toiduvarude olukorda jälgima ja automaatselt poodi tellimust esitama on briljantne idee. Sama kaval ühendada Internetti oma turvasüsteem ja panna koju netikaamerad, mida eemal olles jälgida saab.
Nende levikut takistavad eelkõige hind, kiire internetiühenduse puudumine kodus ja inimeste vastuvõtlikkus. Usun, et lähema paari aasta jooksul tekib neile vaid eksklusiivne, mitte massiturg.
Seotud lood
Tiina Käsi on nimi, mis kõlab ärimaailmas paljudele tuttavalt. Tal on juhtimises üle 25 aasta kogemust, kuid tema karjäär pole olnud lihtne ega lineaarne, vaid täis ootamatuid võimalusi ja väljakutseid, millest on sündinud väärtuslikud õppetunnid. Nordea Eesti tegevjuht, kes alustas oma karjääri rootsi keele õpetajana, on tänaseks saavutanud palju ja juhib mitmekesist ning rahvusvahelist organisatsiooni. Käsi kogemus ja oskus tasakaalustada töötulemusi ja inimlikku hoolivust teevad temast juhi, kelle teadmised ja arusaamad on väärt jagamist.