Tänu muutustele firmas plaanib Pennu vaatamata tänavusele 40 miljoni kroonisele kahjumile jõuda järgmisel majandusaastal kasumisse.
Pennu Computer Technology Group (PCTG) omandab PCT Grupp OÜ Internetivärav XXLi, mis haldab kaubamärke Zero ja XXL. PCTG nõukogu teeb 23. augustiks plaanitud PCTG aktsionäride erakorralisele koosolekule ettepaneku võtta ettevõttele uueks ärinimeks AS XXL.EE, mille põhitegevuseks saavad arvutitootmine, digitaalmeedia ja interaktiivsed infoteenused ehk internetivärav.
«Praegu on Eesti arvutiturul ruumi vaid kahte sorti tegijatele, kas suurtele välismaistele tootjatele või väikestele Eesti arvutitootjatele, kes teevad arvuteid tellimuse peale,» ütles PCTG juhatuse esimees Arho Anttila eile. Anttila sõnas, et Pennu jäi nende kahe variandi vahele ja selline situatsioon sundis uusi lahedusi otsima.
Kui Pennu aktsionärid kiidavad otsuse heaks, ostetakse OÜ Internetivärav XXL 100 000 PCTG aktsia eest, aktsia hind emissioonil on 20 krooni. Samuti on PCTG-l plaanis suurendada aktsiakapitali 4 miljoni krooni võrra, emiteerides 400 000 uut aktsiat.
«Pennu ümbernimetamine XXL.EE-ks ja ümberdefineerimine internetifirmaks on julge ja riskantne otsus, mille eest tema omanikele ja juhtidele tuleb au anda,» ütles MicroLinki juhatuse esimees Allan Martinson. «Me tervitame iga investeeringut interneti arengusse Eestis, sest lõppkokkuvõttes võidavad sellest kõik.» Martinsoni sõnul muutub Pennu tegevus samas senisest tunduvalt riskantsemaks. «Ühe kahjumit toova tegevusalaga -- arvutitootmisega -- liidetakse teine -- internet,» lausus Martinson. Ta lisas, et internetivärava käimashoidmine on tulevikus väga suure potentsiaaliga, kuid praegu kahjumit toov tegevusala. Praegu on MicroLinkil üks enimkülastatavaid internetiväravaid Online.ee.
PCTG 1998/99 majandusaasta konsolideerimata netokäive moodustas 101,6 miljonit krooni. Kahe viimase kuuga tootis Pennu kokku 200 arvutit.
Seotud lood
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.