Lepp suundus pärast töövaidluskomisjoni otsust eile õhtul kohe televisioonimajja oma kabinetti. «Olen praegusest hetkest taas peadirektor,» kinnitas ta.
Töövaidluskomisjoni esimehe Enn Reinsalu sõnul tunnistas komisjon Lepa vallandamise ETV juhi kohalt mullu detsembris ebaseaduslikuks ja ennistas Lepa tööle. Otsuse edasikaebamisõigus on üks kuu.
Lepa hinnangul oli tema vallandamine puhtalt poliitilise maiguga ja süüdistused tema finantsalase võimetuse kohta pole tõsiseltvõetavad. «Peadirektoritega nii ei käituta,» ütles Lepp. «Ringhäälingunõukogu ei tea oma volitusi!»
Lepp lisas, et viimane aeg on kiiresti muuta ETV staatust ja langetada otsused, kas Eestil on vaja avalik-õiguslikku ringhäälingut või mitte. «Praegu teevad poliitikud kõik selleks, et ETV sõltuvus neist suureneks,» nentis peadirektor.
Lepp ei soovinud anda hinnanguid ETV peadirektori kohusetäitja Tiina Kangro vahepeal langetatud otsustele ega valgustada võimalikke muudatusi ETV töötajaskonna hulgas. «Tahaksin ennast vahepeal toimunust mõnevõrra distantseerida,» märkis ta.
Kangro on ametis oldud kuu aja jooksul pannud kahtluse alla mitme saate jätkamise ja näiteks Ööpanoraami eetrisse laskmise lõpetanud.
Ringhäälingunõukogu liikmed ei soovinud eile töövaidluskomisjoni otsust enne advokaadiga konsulteerimist kommenteerida.
Ringhäälingunõukogu vallandas Lepa mullu 13. detsembril, tuues põhjenduseks nõukogu otsuste ignoreerimise ja puudused ETV finantstegevuses. Nõukogu heitis Lepale ette, et too ei esitanud nõukogu juhatuse istungite protokolle ega dokumente telejaama tänavuse programmi ja eelarve kohta.
ETV on sattunud ka tõsistesse finantsraskustesse, eeldatavalt on auk telejaama eelarves umbes 20 mln krooni. Tänavu eraldas riik ETVle 84 mln krooni.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?