?See, kuidas te hingate, peegeldab ja väljendab seda, mis toimub teie sees,? kirjeldab 27 aastat teadliku hingamisega tegelenud Brule. ?Teie hingamisharjumused ja -mustrid, see, kuidas te erinevates olukordades hingate, räägib teie kohta palju. Isegi teie isiksuse sügavamad aspektid, kõige peamised elulised teemad peegelduvad teie hingamises. Kui olete teadlikku hingamist pikemalt praktiseerinud, märkate, kuivõrd muutub teie igapäevane hingamine ja emotsioonid.?
See, kuidas keegi hingab, on ainulaadne. Hingamine on justkui sõrmejälg, kordumatu ja unikaalne ? elav sõrmejälg. Üldisemalt väljendudes on igal psühholoogilisel seisundil ka vastav hingamismuster. Seda võib igaüks jälgida, et igal emotsiooni saadab erinev hingamine. ?Muutused, mis toimuvad teie hingamisega, kui lähete ühest emotsionaalsest, psühholoogilisest või hingelisest seisundist teise, on ennustatavad, mõõdetavad ja jälgitavad,? teab Dan Brule.
Hingamist võib kasutada selleks, et ravida end terveks füüsilisest valust, kroonilisest uimasusest, ärevustunnetest, depressioonist ja teistest psühholoogilistest haigustest, emotsionaalsetest probleemidest, varajase lapsepõlvega seotud traumadest, psüühilisest tasakaalutusest ja häiretest. Seda registreeritakse maailmas iga päev.
Näiteks kui te tunnete hirmu, teete midagi oma hingamisega; kui olete vihane, teete midagi oma hingamisega; kui keskendute, teete midagi oma hingamisega; kui naerate või nutate (või kui surute endas need tunded alla), teete midagi oma hingamisega. Te võite teadlikku hingamist kasutada selleks, et äratada endas loovat energiat või suurendada oma varjatud võimeid. Te võite harjutada hingamist selleks, et tunda end vabamana, elavamana, rahulikumana ja turvalisemana kui kunagi varem, seda väidavad hingamisõpetust saanud huvilised.
Osho kirjutab ?Saladuste raamatus?: ?Kui suudate midagi oma hingamisega ette võtta, siis teie hingamises on kohti, mida te pole kunagi jälginud, ja need kohad on usteks, mille kaudu võite siseneda erinevasse maailma, erinevasse elamise viisi ja erinevasse teadvuseseisundisse.?
Hingamisseansi jooksul, mis võib kesta 45 minutist kuni 1,5 tunnini, lõdvestate neid pingeid energeetilisel tasandil, enne kui need jõuavad muutuda haiguseks või mõneks teiseks tõsiseks probleemiks. Igaühel teist on mõni lemmikpaik kehas, kus te oma ülepinget kaasas kannate ? lõug on väga populaarne koht, samuti õlad. Seepärast ongi loodus leiutanud kergendusohke ja seetõttu oleme sündinud loomuliku vajadusega end venitada ja haigutamine mõjub kehale kui jooga.
?Inimene on sündinud selleks, et rõõmu tunda. Selleks, et mitte olla õnnelik, on meil kindlasti tarvis midagi teha ? eraldada end loomulikust elujõust, teavad hingamisõpetajad. Armastades igat hetke oma elust, vabaneme igasugustest blokkidest, mis võtavad meilt energiat,? kirjutab Colin Sisson oma raamatus ?Ekstaas hingamisest?. Iga mõte loob kehas energiamustri, mis varem või hiljem avaldab end ka elus. Endas on vaja armastada kõike, kaasa arvatud seda, mida kunagi pidasime halvaks või ebaõigeks, kirjeldab Sisson.
Kuid siinkohal on vajalik väike hoiatus! ?Hingamisega tegelemine võib muutuda harjumuseks. Ja kui te pole tähelepanelikud, siis võite hakata end hästi tundma, ilma ühegi põhjuseta,? on hingamismeister Dan Brule veendunud.