Konverentsibüroost saab Eesti keskne konverentsiturismi koordinaator, mis toetab ja vahendab siinsete konverentsikeskuste, äriklassi hotellide, samuti restoranide, transpordifirmade ja meelelahutuskeskuste tegevust. Mittetulunduslik organisatsioon saab peamiseks partneriks Eesti turismiettevõtjate ja rahvusvaheliste konverentsikorraldajate vahel.
Konverentsi- ja äriturism on keskmisest suurema tulupotentsiaaliga turismisektor paljudele maailma riikidele. Nii pole ime, et rahvusvahelise tellija tähelepanu nimel pingutatakse palju. Nii riigile kui ka ettevõtjaile on konverentsi- ja äriturist ehk puhketuristist olulisemgi, kuna ärisuhteid arendatakse sõltumata hooajast.
Statistika kinnitab, et konverentsi- ja äriturist viibib riigis kolm päeva, peatub reeglina äriklassi hotellis ja kasutab rohkelt lisateenuseid. Nii toob konverentsiturist otsest tulu mitte ainult majutus- ja konverentsiteenuse pakkujatele, vaid ka reisibüroodele, restoranidele, meelelahutus- ja vaba aja keskustele. Kui arvestada, et ärireisil viibija kulutab kuni 100 eurot päevas, Soomes aga 216 eurot, siis on Eestil, kuhu pürgida.
Euroopa riikide reisikorraldajate seas läbiviidud küsitlused toovad ettevõtjani rõõmusõnumi: Eestil on reaalne võimalus tõusta kolme aastaga arvestatavaks konverentsi- ja preemiareiside sihtriigiks (vt tabel). Niisiis on Eestil võimalus end maailma konverentsiturismi kaardile kinnitada, aga seda tuleb teha kindla kvaliteedimärgiga. Selle eeldus on äriklassi hotellide lisandumine ja reisijatele uute ajaveetmisvõimaluste pakkumine.
Rahvusvaheliste konverentside korraldajad eeldavad potentsiaalselt sihtkohalt neutraalset infot vahendava konverentsibüroo olemasolu. Kõige tulemuslikumalt on konverentsivõimaluste turundustöö käivitunud Tallinnas, mis juba täna meelitab rahvusvahelisi konverentse ja preemiareise. Miks ei võiks äridelegatsioonid kohtuda, rahvusvahelised suurettevõtted korraldada nõupida-misi, foorumeid või aastakonverentse sama edukalt ka mujal Eestis ? Tartus, Pärnus? See on teostatav, kui riik, omavalitsused ja ettevõtjad ühise eesmärgi nimel koos pingutavad. Et konverentsikorraldajatel tuleks üldse idee tulla Eestisse.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskuse tiiva all paar aastat kestnud ettevalmistused Eesti oma konverentsibüroo ellukutsumiseks on lõpusirgel. Konverentsibüroo, mille äriplaani väljatöötamiseks kulus Tallinna, Tartu ja Pärnu linnavalitsuste, juhtivate turismiettevõtjate ning EASi töögrupil pikki töötunde, alustab aastal 2005. Büroost saab ? nagu teisteski Euroopa riikides ? keskne konverentsi- ja äriturismi sektori ettevõtjaid koondav lüli, mis kontaktide looja ja võimaluste promootorina sihtturgudel loob lisaväärtust nii konverentside korraldajaile kui ka siinseile teenusepakkujaile.
Konverentsibüroo peamine väärtus seisnebki selles, et büroo koondab põhjalikku infot nende Eesti konverentsi- ja äriturismi sektori teenusepakkujate kohta, kelle infrastruktuuri ja teeninduse kvaliteedistandard vastab ärituristi nõudmistele. Büroo eesmärk on seda infot vahendada turgudele ja klientidele ning luua suhteid rahvusvaheliste organisatsioonidega: ta peab kujunema esimeseks instantsiks, kuhu konverentsi tellija pöördub, et võimalustega tutvuda. Konverentsibüroost saab efektiivne partner meie ettevõtjaile nende äri edendamisel eksportturgudel.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.