Hiiglaslike merepõhjavärinate ja hiidlainete tagajärjel on ilmselt kahjustunud korallbarjäär, mis kaitseb Malediivide saari ookeani eest, kirjutab aiandus.ee.
Seetõttu võib see pisiriik kaotada suurema osa oma territooriumist.
Üks saar, kus enne loodusõnnetust elas 3500 inimest, on juba tunnistatud elamiskõlbmatuks. Malediivide elanikud on juba pikka aega nõudnud, et globaalse soojenemise vastu rakendataks erakorralisi meetmeid.
Saarte keskmine kõrgus on üks meeter üle merepinna. Kliima soojenemise tagajärjel tõuseb aga maailmaookeani tasapind.
Malediivide valitsuse pressisekretär Ahmed ?ahid teatas CNNi vahendusel:
'Meie maa on hädaohus. Mõnedes arhipelaagi piirkondades on elu juba võimatu. Kui Tail, Indial või Sri Lankal on maad, kuhu pageda, siis meil tekitab see raskusi.'
?ahidi hinnangul on väikeriigi majanduslik kahju 660 miljonit dollarit. Pole võimatu, et kaotused ületavad sissetuleku majanduse aastasest kogutoodangust.
Viimastel aastatel on riigis elatustase tõusnud, nüüd võib see kõik kaduda päevade või isegi minutitega.
Seotud lood
India, Pakistan, Sri Lanka ja veel viis
Lõuna Aasia riiki leppisid kokku omavaheliste kaubandusbarjääride vähendamises
kui Maailmakaubandusorganisatsiooni läbirääkimised eelmine nädal ebaõnnestusid.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.