Sealsed Malaisia saared paistavad üldse silma mitmekesise linnu- ja loomariigiga: sarvlinnud, kotkad, metstuvid, makaagid, poolahvilised loorid, maailma ainuke lendahviliik colugo ehk lendav leemur. Lisaks lendavad seal veel sisalikud (lendgeko), nahkhiired ja nende seas ka hiigelsuur lendrebane ning maod ? ohutu vööt-puumadu lendab puult puule roiete asendi muutmisega oma keha lamendades. Nimetada tasub veel minihirve, varaane, sipelgaõgijaid pangolinisid. Saare kivimid on ühed vanimad maailmas ja ümbritsevad veed koralliderohked, mis peegeldub ka akvaariumilaadses mereelustikus.
Rolleri või rendiautoga ringisõitmisel on see eelis, et saab suvalisel hetkel peatuda ? pildistamaks näiteks riisipõllu mudalombis mõnulevat vesipühvlit ?, sõita mööda maalilisi külavaheteid või nn tööteid kummipuumetsas. Ükskõik mis ajal saab keerata mõne rambutani puu alla ja noppida karvane (malai keeles tähendab sõna rambut juukseid), vilju, mille kilohind Stockmannis on 400 krooni.
Kindlasti tuleks aga ette võtta ühepäevane paadiretk Raseda Neiu järvele (Tasik Dayang Bunting). See on järjekordselt legendiga ümbritsetud mageveejärv samanimelisel naabersaarel (Pulau Dayang Bunting). Legend pajatab haldjaprintsessist, kes abiellus maise printsiga. Nende esimene laps suri kohe pärast sündi. Printsess oli kurb ja mattis lapse järvevoogudesse. Pärast seda õnnistas ta järvevett, et iga lastetu naine, kes supleb selles järves, jääks lapseootele. Maalilises järves saab ujuda (ettevaatust, tüdrukud!) ja sõita kanuuga või vesijalgrattaga, kuid jällegi tuleb olla tähelepanelik ahvidega. Tavaliselt kombineeritakse väljasõit sellele järvele mangroovimetsa külastusega, kus jälgitakse arvukaid kotkaid. Ringreis lõpeb ujumispeatusega piltpostkaardiliku väikesaare türkiissinises vees, kus rannal jälle kondamas ahvid ja metssead.
Teine vaatamisväärt paik saarel on Seitsme Kaevu juga (Telaga Tujuh), mis on oma nime saanud saja meetri kõrguselt kaskaadidena läbi seitsme loodusliku basseini allakukkuva joa järgi. Juga saab imetleda jalamilt, kindlasti tuleks ette võtta ka matk mööda d?unglirada (ei pääse taas mööda ahvide teemast) joa alguspunkti. Seal üleval saab ennast jahutada vee poolt kivimisse uuristatud lompides, imetledes samas vaadet alla merele. Joa lähedal on köisraudtee, mille gondlid viivad 713 m kõrgusele mäetippu, kust avanevad kaunid vaated Langkawile, teistele saartele ja joale.
Langkawil tasub külastada ka krokodillifarmi, kus elab üle tuhande eri liiki krokodilli, jälgida saab nende söötmist ja etendust. Samuti soovitan minna vaatama koopaid (Nahkhiirekoobas, Legendide koobas jt, osasse pääseb ainult paadiga), mangroovisood, kalafarmi, maoparki, kohalikku kokakooli, 150 liigiga linnuparadiisi, klaasist tunneliga veealust maailma. Tõelise veealuse elamuse saamiseks tuleb astuda hommikul kiirkatamaraanile, mis tunnise sõiduga viib 30 km kaugusele Pulau Payari mereparki. Otse korallrifil paiknev suur, veealuse observatooriumiga platvorm on lähtepunktiks sukeldumisele või snorgeldamisele kristallselges vees. Sealsed veed paistavad silma eriti liigirikka koralliaia poolest, kus hästi mitmekesiselt on esindatud just pehmed korallid. Üks huvitavamaid atraktsioone on ka haide toitmine. Kel ei jätku söakust vette minna, saab veealuse maailma imetleda läbipaistva põhjaga paadiga sõites.
Möödaminnes tasub külastada Langkawi suvepalee. Nimelt ehitati palee 1999 pooleteise kuuga, et tuntud USA kompanii 20th Century Fox saaks seal üles võtta meilgi linastunud filmi ?Anna ja kuningas? Jodie Fosteri ning Chow Yun Fattiga peaosas. Kuigi film räägib Siiami (tänapäeva Tai) kuninga ja tema laste inglannast õpetaja romantilisest suhtest, filmiti see Malaisias, sest Tai võimud ei lubanud seda teha nende territooriumil. Tai piir on vaid mõni kilomeeter eemal.
Malaisiale kuuluv Langkawi saar asub Andamani meres Tai piiri vahetus läheduses. Tegelikult pole seal üks saar, vaid 99 saart (mõõna aegu 104). Neist suurim ? Langkawi ? on poole Hiiumaa suurune ja sai Eestis tuntumaks mullu jõulude paiku, kui seda piirkonda tabas tsunami. Katastroofist jäi Langkawi peaaegu puutumata, kuid laine tabas rängalt umbes 300 km põhja pool paiknevat Phuketi saart.
Lang ehk malai keeles täpsemalt helang on lühendatud variant sõnast kotkas ning kawi tähendab mangaanirikast pehmet punakat kivimit, mida kasutati kriidina kaupade märgistamisel.