Tänaseks on sõlmitud Rae Vallavalitsuse ja OÜ Fixor Holdingu vaheline Kurepõllu maaüksuse ostu-müügileping, teatas Rae vallavalitsus.
Rae vallavanema keskerakondlase Raivo Uukkivi sõnul peab kahetsusega tunnistama, et Eesti ajakirjandus on konkreetse enampakkumise tulemuse kommenteerimisel käitunud pealiskaudselt.
?Konkreetset tehingut on algusest peale käsitletud kui vahendit mustamaks ühte kindlat persooni. Avalikkuse ette on paisatud suures koguses ja pidevalt kontrollimatu väärtusega väärinformatsiooni. Esimeses uudises, mis fabritseeriti Äripäeva poolt, moonutas ajakirjanik fakte ja mitte ükski teine ajakirjanik ei kontrollinud faktide paikapidavust, vaid keerutas valeandmeid edasi,? ütles Uukkivi. Fixor Holdingu omanik on majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare poeg Erki Savisaar.
Rae vallavalitsus lisab ülevaate, kuidas toimus maamüük Fixor Holdingule tegelikult:
1. Rae Vallavolikogu otsustas 2004. aasta lõpus Rae valla 2005. aasta eelarve vastuvõtmisel, et kavandatud investeeringute (gümnaasiumi rekonstrueerimine, lasteaedade remont, perearstikeskuse ehitus jne) eest tasumiseks on vaja eelarves ette näha erekorralisi tulusid läbi vallale kuuluvate maaüksuste müügi. Volikogu määras võõrandatavad maaüksused ja hinna, millest odavamalt võõrandada ei saa.
2. 2005. aastal korraldas Rae Vallavalitsus enampakkumised nimetatud maaüksustele. Esimene enampakkumine õnnestus ja maaüksus nimega Terikualuse (10,8ha) leidis omaniku.
3. Järgmisena pandi enampakkumisele maaüksus nimega Kurekivi (38ha). Enampakkumine ebaõnnestus.
4. Rae Vallavolikogu otsustas jagada maaüksuse neljaks katastriüksuseks.
5. Peale jagamist pandi maa, nüüd juba neljas osas, uuesti müüki.
6. Esimesel jagamise järgsel enampakkumisel osales 2 pakkujat ? ETK ja OÜ Fixor Holding. Esimene pakkus ühte maaüksust ja teine pakkus kahte, neist üks oli kattuv ETK pakutava katastriüksusega (Kuremaa).
7. OÜ Fixor Holding pakkumine oli parem ning see ka kinnitati Rae Vallavalitsuse poolt.
8. Seega pole ETK kunagi pakkunud ajakirjanduses levitatavat summat 20 miljonit, vaid tema poolt pakutav summa Kuremaa katastriüksuse eest oli ca 9,6 miljonit krooni.
9. Kuna kinnistu oli jagatud katastriüksusteks ja need omakorda polnud veel kinnistatud, siis tekkisid ostjal juriidilist laadi küsimused, mis puudutasid katastriüksustele esitatavaid kitsendustingimusi. Siit johtuvalt venis ka müügitehingu sõlmimine.
10. Arvestades, et Rae vald võõrandas temale kuuluvaid maaüksusi enampakkumise korras ja eesmärgil kasutada saadud vahendeid haridusasutuste rekonstrueerimiseks ning et maamüük oli oodatust loium, siis otsustas Rae Vallavalitsus pikendada tähtaegu müügilepingu sõlmimiseks. Selline otsus ei kahjusta kellegi huve, seega ei ole võimalik apelleerida mingitele nõuetele.
11. ETK-le pole ühegi õigusaktiga tekkinud õigust teise pakkujana astuda OÜ Fixor Holdingu asemele, seega pole tal võimalust spekuleerida kahjunõuetega.
12. Tänaseks on tehing OÜ-ga Fixor Holding sõlmitud ja OÜ Fixor Holding on maaüksuse Kurepõllu omanik.
Seotud lood
Kinnisvarabuumi laineharjal paari eduka tehinguga miljoneid kroone teeninud Edgar Savisaare firma Fixor Holding lõpetas eelmise majandusaasta 38 000 euro suuruse kahjumiga.
Kõik teadsid Helenet (42) kui sooja ja elava iseloomuga edukat naist. Tööl olles oli ta asjalik ning kodus tegeles laste ja majapidamisega. Õhtuti premeeris ta end tihti pokaali veiniga, et igapäevaseid muresid vaigistada ja stressi leevendada. Viimasel ajal vaevles ta aga unetuse käes ja ka lähedaste sõnul hakkas ta oma sära kaotama. Enese teadmata viis pidev veinitamine naise sügavamale alkoholi lõksu ja õhtusest lõõgastusrituaalist sai hoopis uneprobleemide põhjustaja. Helene jagab oma lugu, kuidas ta sõltuvusest vabanes ja enda elus uue lehekülje keeras.