Soome meremeeste ametiühing sai vahevõidu Viking Line?i üle, kui Londoni apellatsioonikohus tühistas eile alama kohtuinstantsi otsuse.
Alama kohtuinstantsi juunikuise otsuse järgi ei võinud Soome 10 000-liikmeline meremeeste ametiühing ega Rahvusvaheline Transporditööliste Föderatsioon (ITF) Viking Line?i streikimisega takistada, kui reederfirma tahab oma aluse Rosella viia palgakulude kokkuhoiu eesmärgil Eesti lipu alla.
Eile rahuldas Londoni apellatsioonikohus Soome meremeeste ametiühingu apellatsiooni, kuid andis asja lahendamiseks edasi Euroopa Kohtule Luksemburgis. Londoni apellatsioonikohtu teatel tõstatab kohtuasi Euroopa jaoks ?olulisi küsimusi? teenuste vaba liikumist reguleerivate seaduste osas ning ametiühingute õiguse üle streikida, vahendab Bloomberg.
Apellatsioonikohtu otsus tühistab eelmise kohtuinstantsi keelu, mis ei lubanud ametiühingutel Rosella Eesti lipu alla toomise plaani vastu streikida.
?Siin on küsimuse all põhivabadused,? ütles ITFi peasekretär David Cockroft. ?See juhtum tõstatab olulisi küsimusi töötajate ja tööandjate õiguste omavahelistest suhetest Euroopa seadustes.?
?Oleme otsusega väga rahul. See tähendab, et streikimise õigust Soomes ei saa piirata teiste riikide kohtutes tehtud otsustega,? ütles Soome meremeeste ametiühingu juht Simo Zitting ajalehele Hufvudstadsbladet.
Viking Line viis vaidluse meremeeste ametiühinguga Londoni kohtusse, et proovida, millised õigused reederfirmal on läbirääkimiste pidamiseks ELi teiste ametiühingutega peale Soome meremeeste ametiühingu personali kollektiivlepingute üle. Viking Line?i jurist Jan Hanses kommenteeris lehele, et hetkel pole vaidluses veel kaotajaid ega võitjaid, kuna Euroopa Kohus alles hakkab asja arutama. Pressiteates kirjutab Viking Line, et eilne ei sunni firmat ümber vaatama oma meetmeid, mille eesmärk on kindlustada sama palgakulude tase kui konkurentidel.
Viking Line?i Rosella sõidab Tallinna ja Helsingi vahel. Seni kuni alus on Soome lipu all, peab reederfirma laeva personalile palka maksma Soome palgataseme järgi, mis on oluliselt kõrgem kui Eestis.
Seotud lood
Euroopa kohus otsustas, et ametühingud
võivad streikide selle vastu, kui ettevõtte plaanib lahkuda kalli tööjõuga
riigist ja viib oma tegevuse riiki, mille palgatase on madalam. Streikimine
on lubatud seni kuni tegevus ei välju mõistuse piirest ega ole ebaloomulik.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.