Yale'i Ülikooli majandusprofessor Robert J. Shiller kirjutas eelmisel nädalal Äripäevas ilmunud kolumnis üliõpilaste hirmust, et lähiaastail võib isegi kõrgelt kvalifitseeritud töötajaid suvaliselt palgata ja lahti lasta, osta ja müüa nagu külmutatud kalkuneid. Professor rõhutab, et eduka karjääri eelduseks on oma aine sügavuti mõistmine ja hea suhtlemisoskus.
Ühe Eesti juhtiva suhtlemistreeneri Karin Hango hinnangul kulub umbes viis aastat, et suhtlemisoskuste õpetamine koolides mõju avaldaks. Tema kolleeg Vahur Murutar lisab, et kui eliitkoolidesse suhtlemiskoolitus sisse viidaks, muutuksid head suhtlemisoskused varsti ühiskonnas jäljendamist väärivaks asjaks. Teen ettepaneku viia kooliprogrammi sisse suhtlemistreeningud. Kutsun üles suhtlemistreenereid, kelle read viimasel ajal tänu edukale koolitamisele aastas paarikümne võrra täienevad, oma oskusi ja sellest saadavat kasu koolijuhtidele pakkuma. Miks ka mitte ühiskondlikus korras, heateona, sest nii kasvab ka tulevikuks tugev kliendibaas.
Tõhusad suhtlemisoskused lubavad meil kõigil elu edendada, pakuvad tervemat psüühikat ja paremat tööd.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.