Eesti Vabariik esitas Justiitsministeeriumi
kaudu 22. detsembril 2006. a. hagi AS Verest, OÜ Agrin Partion, AS BPV ja ELA
Tolli AS vastu hüvitise saamiseks Lennusadama ebaseadusliku valdamise eest.
Esialgne hagihind on üle 16 miljoni krooni, kuid käesolevaks hetkeks on valminud hoonete osas eksperthinnang, mille kohaselt on Eesti Vabariik suurendanud nõuet ostjate vastu ca 27 miljoni kroonini, teatas justiitministeerium. Kuna hagi hõlmab kogu territooriumi, siis on täpne nõude summa siiski veel täpsustamisel.
Lennusadama ümber käinud varasemad vaidlused viis riigile edukalt lõpule advokaadibüroo Raidla Partnerid, kes esindab riiki ka uues kohtuasjas. Vandeadvokaat Toomas Vaheri sõnul on loogiline, et kui isikud on alusetult võõrast vara enda käes hoidnud, tuleb selle eest ka vastutust kanda ning omanikule õiglane hüvitis välja mõista.
"Kindlasti ei ole sellise hagi esitamine kostjatele üllatuseks. Igal asjal on oma hind. Saame näha, kas ebaseaduslikud Lennusadama valdajad oma kohustusi ka täidavad või on tegemist inimestega, kes üritavad lõunalauast arvet maksmata lahkuda," märkis Vaher.
7. juunil 2006 riigikohtu poolt tehtud otsusega jõustus lõplikult ringkonnakohtu 2006 a. 1. märtsi otsus, millega kohus mõistis Lennusadama maa ja ehitised riigi kasuks välja. Riigikohtu otsuse andis Justiitsministeerium täitmiseks kohtutäitur Arvi Pink'ile, kes märas kohtuotsuse vabatahtliku täitmise tähtajaks 31. juuli 2006.
Kuna kohtuotsust vabatahtlikult ei täidetud, tuli 1. augustil 2006 vara ülevõtmiseks kasutada täituri abi.
Seotud lood
Kalamaja tulevikupiirkonda Patarei vangla
ja Lennusadama vahetusse lähedusse rajab YIT Ehitus praeguse tühermaa asemele
lähiaastatel uue elamukvartali.
Lennusadama endisi valdajaid süüdistatakse
riigi vara tahtlikus rikkumises, kirjutab Eesti Päevaleht.
Eesti investorid on oodatud mitme põneva riigi kinnisvaraturule – ka Dubaisse. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annavad arendajatele põhjust rõõmustamiseks.