Töövõimetusleht kirjutatakse välja
kooskõlas Ravikindlustuse seadusega ja sama seaduse alusel sotsiaalministri
määrusega kehtestatud tingimustel ja korras, teatas haigekassa.
Haiguslehe annab kindlustatud inimesele välja teda raviv arst või hambaarst.
Töövõimetuslehe võib välja kirjutada:- perearsti nimistu alusel tegutsev perearst, tegevusluba omav eriarst ja hambaarst;- eriarstiabi tegevusluba omava tervishoiuteenuse osutaja juures töötav arst (välja arvatud kiirabi osutamisel);- hambaarst.
Ekslikult on Arstide Liit ja Tallinna perearstide juhid üldsust teavitanud, justkui annaks arstide streigi ajal töövõimetuslehti välja haigekassa. See ei vasta kindlasti tõele.
Haigekassa vaid maksab laekunud töövõimetuslehtede põhjal välja vastavas määras hüvitist. Seepärast pole inimestel mõtet ka haigekassa klienditeenindusse minna.
Juba väljastatud haiguslehe pikendamise või lõpetamise vajadusel peab probleemi lahendama inimest raviv arst.
Kui inimene jääb haigeks arstide streigi ajal ja pöördub kiirabisse või mõne töötava arsti poole, annab too inimesele vastava teatise haigestumise kohta.
Seotud lood
Tallinna kolme haigla mitu osakonda ei
streigi ning jätkavad oma igapäevast tööd inimeste aitamisel.
Endine sotsiaalminister Marko Pomerants
taunib valitsuse suutmatust lahendada probleeme, mis on viinud
meditsiinitöötajate võimaliku streigini.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.