Osaühing A7 on pankrotti minemas ja varast
ei jätku klientide nõuete rahuldamiseks.
Mööbliga kaupleva osaühingu A7 käekiri oli järgmine: võeti vastu tellimusi, kasseeriti ettemaksu, aga kui hakkas saabuma tarnetähtaeg, oli firma oma Peterburi tee Maksimarketist ja Mustamäe Key kaubamajast üüritud ruumidest välja kolinud ning ka ettevõtte juht Heiki Haaboja ignoreeris oma helisevat mobiiltelefoni, kirjutas Eesti Päevaleht.
“Tellisin septembris kapi,” kirjeldab Uuno, kuidas asjad A7-s käisid. “Tarneaeg oli kaks kuud ja läksin otsima Maksimarketisse, kuid siis polnud seal enam kedagi, ruumides oli juba uus firmagi sees.” Temasuguseid otsijaid oli infolaua töötaja sõnul novembris-detsembris õige rohkesti.
Majanduskuritegude talituse vanemkomissar Rocco Ots märgib, et üldjuhul alustatakse menetlust siis, kui kannatanuid on palju ja on alus ettevõtet kelmuses kahtlustada.
Seotud lood
Keskerakonnale suuri annetusi teinud Siim ja Sulev Seppiku endise äripartneri Kristian Kesneri kinnisvaraarendus Tiskres ei saanud õieti alatagi, kui juba ägiseb agoonias. Majad on poolikud, osa elamiskõlbmatud, firma arved ja vara on arestitud, inimesed ahastuses.
Kohtla vallas lamineeritud plaadist
mööblidetaile valmistav OÜ TNC Components laiendab tootmist ja värbab uusi
töötajaid.
Tootmise kallinemine, toorainepuudus ja
tööjõu defitsiit laostavad väikesi ja keskmise suurusega mööblit tootvaid
firmasid, kirjutab dv.ee ajakirjanik Julia Vlassova.
Firmades panevad kõige sagedamini
pettusi toime 36-55aastased üle kahe aasta firmas töötanud meesjuhid.
ABB Balti riikide ärijuht Jukka Patrikainen on seda meelt, et 1990ndatel Eestisse tulnud allhanketööd andsid siinsetele tööstusettevõtetele hea stardiplatvormi. Tänu tugeva tööstusriigi mainele saab ABB Eestis peagi alustada ka ülisuurte mootorite tootmist.