Aasta lõpuks valmib Keila lähedal
Niitväljal eakate kodu Villa Benita, mis hakkab vanuritele pakkuma seni parimat
võimalust veeta eluõhtu muretult ja turvaliselt. Vaatamata kõrgele hinnale
soovijaid jätkub, kirjutas postimees.ee.
«Niitvälja eakate kodu rajamisega tahame luua Eestis uue ja oodatud taseme vanurite hoolekandes, lähtudes iga inimese isiksusest, tema vajadustest ja soovidest,» selgitab Villa Benita perenaine Terje Kross.
Tema sõnul on huvi uuelaadse vanurikodu vastu üllatavalt suur, sest praegu ületab vajadus niisuguse teenuse järele tunduvalt pakkumise, viies mõtte veel ühe moodsa eakate kodu rajamisele.
Paika, kus praegu ehitusplatsi ette valmistades müttavad metsamasinad, peaks suve jooksul kerkima kahekorruseline ristikujuliselt nelja ilmakaarde küündiv hoone, mille esimesel korrusel asuvad ühe- ja kahetoalised korterid ning teisel hooldushaigla.
Hoone keskel paiknevad ühiskondlikud ruumid – kohvik, söögisaal, raamatukogu, konverentsiruum, televiisorituba, teisel korrusel spordisaal, massaažiruum ja saun. Lisaks muidugi ruumid hooldajaile ja meedikutele.
«Vana inimene vajab suhtlemist ja seltsi, muidu pole tal tõesti oodata midagi muud kui surma ja ta mandub,» märgib Kross.
Krossi sõnul on eesmärk panna vanurid mõtlema millelegi muule kui surmale. «Meil hakkavad tööle mitmesugused ringid, tegevust pakutakse igale maitsele. Tähtpäevade tähistamine, raamatute ettelugemine, kontserdi- ja teatrikülastused, ühised väljasõidud, külalisesinejad,» loetleb Villa Benita perenaine võimalusi. «Või näiteks lihtsalt koogipäev,» lisab ta.
Villa Benita kogumaksumuseks võib kujuneda enam kui 100 miljoni krooni, seega kujuneb ühe koha hinnaks veidi vähem kui miljon. Kui pealinnalähedastes hooldekodudes maksab teenus praegu keskmiselt 6000–9000 krooni kuus, siis Niitvälja eakate kodus sellega välja ei tule.
«Loomulikult on iga äriühingu eesmärk kasumit teenida. Siin on aga tegemist väga pikaajalise protsessiga. Loodan pakkuda nii palju soojust, et see päris äriks ei keera ja rahamaiku juurde ei tule. Aga paratamatult peame nulli jõudma,» ohkab Kross ja kiidab ärimees Margus Linnamäed, kes ehitust põhiliselt rahastab.
Seotud lood
YIT Ehituse ehitatud Villa Benita läks
maksma 120 miljonit krooni ning hoone anti üle täielikult valminuna OÜle
Herteros, teatas YIT.
Vanadekodu Villa Benita tegevjuhina asus
tööle Siret Liivamägi. Varem on Liivamägi juhtinud rahvusvahelise ravimifirma
Novartis Consumer Health Eesti filiaali ning töötanud mitmete Eesti suurte
toiduainetööstusettevõtete juhatustes.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.