Täna avaldatud 49% ASi Estonian Air
aktsiate omaniku SAS Groupi 2006. aasta esialgsetest majandustulemustest selgub,
et Eesti rahvuslik lennufirma on raskustes.
"Möödunud aasta oli ettevõttele raske - me jäime 2006. aastal kahjumisse, mille konkreetsete põhjustena saab välja tuua oodatust oluliselt väiksema turu kasvu, tehniliste probleemide rohkuse ja sellega seotud erakorralised kulud. Ebarahuldavale tulemusele vaatamata jätkab ettevõte kasvu ning plaanis on investeeringud lennukipargi ja tegevuse laiendamisse", ütles Estonian Airi majandustulemusi kommenteerides nõukogu esimees Olev Schults.
2006. aasta jooksul teostas Estonian Air liinilende 17 sihtpunkti, teatas ettevõte. Lisaks liinilendudele toimusid tellimuslennud enam kui 50 sihtpunkti. Estonian Airi reisijate koguarv 2006. aastal oli 689 800, kasvades võrreldes eelmise aastaga 7,3%.
Lennukite täituvus oli 62%, mis on ühe protsendipunkti võrra parem tulemus kui 2005. aastal. Kokku teostas Estonian Air aasta jooksul 9070 lendu. 2006. a lendude regulaarsuse näitaja oli 99,1%. Kokku jäeti aasta jooksul eelkõige tehnilistel põhjustel ära 87 lendu.
Punktuaalsuse indeks, mis näitab lendude osakaalu, mis väljusid 15 minuti sees plaanilisest väljumisajast, oli 2006. a 84,5%. Mõlemad näitajad on lennunduse üldistest standarditest kõrgemal tasemel. Estonian Air on säilitanud Eesti lennundusturul oma senise tugeva positsiooni, hoides Tallinna lennujaamas jätkuvalt 45% turuosa.
AS Estonian Air on Eesti rahvuslik lennukompanii, mille omanikud on Eesti riik, SAS Group ja investeerimispank Cresco.
Estonian Air avalikustab oma auditeeritud majandustulemused aprillis pärast 2007. majandusaasta aruande kinnitamist ettevõtte nõukogu poolt.
Seotud lood
Skandinaavia lennunduskontsern SAS oleks
huvitatud Eesti riigile kuuluva 34protsendilise osaluse ostmisest lennufirmas
Estonian Air.
Majanduses ja ka kinnisvaraturul on sügisel toimunud mõned muudatused, üheks neist euribori langus. Bigbanki ettevõtete panganduse üksuse juht Aimar Roosalu kinnitas, et kinnisvaraturul on märgata elavnemist – suuresti just järelturu korterite osas.