Piirivalvuritele laekus jaanuarikuu töötasu
ilma hüvitiste ja lubatud palgatõusuta.
Uuest aastast ei maksta piirivalvuritele eraldi toiduraha ja elu-asemekompensatsiooni, nagu seda on aastaid tehtud sarnaselt kaitseväelastega, kirjutas Eesti Päevaleht. Mõningatel ametiastmetel moodustas kompensatsioon ligi poole saadud töötasust, need hüvitised lisatakse edaspidi piirivalvurite põ-hipalga sisse, kuid hilinenud otsuste tõttu ei jõudnud jaanuarikuu palgatšekki ei hüvitised ega lubatud palgatõus.
Kuna nüüdseks on palgad määratud, peaks piirivalveameti õigusnõuniku Ursula Tropi kinnitusel juba veebruarikuu palk olema koos lubatud palgatõusu ning toiduraha ja eluasemekompensatsiooniga. Kuna valitsuse määrus nägi palgatõusu ette tagasiulatuvalt 1. jaanuarist alates, siis peaks piirvalvurid tagantjärele saama ka jaanuaripalgast kaduma läinud raha.
Kokku on piirivalves eelmise aasta andmetel 2917 ametikohta, millest ligi 1000 on täitmata, piirivalvurite väike palk on olnud üheks põhjuseks, miks ka piirivalvekolledžil on olnud raskusi õpilaste leidmisega.
Seotud lood
Sotsiaalminister Jaak Aabi ja Eesti
Ametiühingute Keskliitude esindaja Kalle Liivamägi täna alla kirjutatud
kokkuleppega tõuseb riiklike hoolekandeasutuste töötajate miinimumpalk sel
aastal tuhande krooni võrra ehk 25%.
Eile, 1. juulil hakkas kehtima uus
piirivalveteenistuse seadus, mille kohaselt on piirivalvurid nüüd
riigiametnikud.
“Meie naaber on agresiivsem, karta ei tule”
Peaminister Kristen Michal sõnastab 2025. aastaks Eestile kolm eesmärki, mille eest lubab seista: aasta lõpuks on Eesti kaitse hästi kindlustatud, majandus on konkurentsivõimelisem ja bürokraatiavabam ning kasvab, ühiskondlik debatt on lugupidav ja arukas.