Maksu- ja tolliamet teatas vastuseks
Maksumaksjate Liidu tänasele avaldusele, et vastavalt seadusele ei saa
valuutavahetuse tasusid deklareerida laenu intressidena, nagu tuuakse välja MML
tänases pressiteates.
Sellega seoses ei soovita amet klientidel muuta pankade poolt edastatud intressisummasid, kuna valuutavahetuse tasudelt maksusoodustust ei saa. Intress on tasu, mille laenuandja saab laenuvõtjalt raha kasutada andmise eest, mitte võimalikud muud maksed, mida laenuvõtja laenuandjale teeb.
Kui maksumaksja sõlmib eluasemelaenu lepingu eurodes, siis on ta lepingu järgi kohustatud tegema laenu- ja intressimakseid samuti eurodes. Kui laenuvõtja otsustab määrata laenu teenindavaks kontoks oma Eesti krooni konto, peab ta olema teadlik, et laenu- ja intressimaksed konverteeritakse eurodesse ning laenuvõtjale tekib täiendav kulu rahavahetusest. Vastav info on nähtav arvelduskonto ja laenukonto väljavõtetest.
Vastavalt tulumaksuseaduse §-le 25 saab tuludest maha arvata ainult pangale tasutud laenu intressid. Juhul, kui intresse tasutakse eurodes, siis tulumaksuseaduse § 36 lg 5 kohaselt arvestatakse need tuludeklaratsioonis kajastamiseks ümber Eesti kroonidesse, vastavalt intressi tasumise päeval kehtinud Eesti Panga päevakursile. Nimetatud seadusesätete alusel edastavadki pangad Maksu- ja Tolliametile info klientide tasutud eluasemelaenude intresside kohta, mitte muude võimalike kohustuste kohta, mis eluasemelaenuga kaasas käivad.
Seotud lood
Eesti maksumaksjate liit taunib pankade
võetavat "lisaintressi", mille pangad teenivad eurolaenudelt kursivahe nime
all.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.