Tõnis Palts kirjutab Eesti Päevalehes, et
maksusüsteemi tuleb vaadata tervikuna, ühte maksu langetades võib vabalt teist
maksu tõsta, et riik ei nõrgeneks ega kaoks.
"Teen ettepaneku esimese sammuna kaotada ära kõikide inimeste tulumaks, kes saavad palka vähem kui 10 000 krooni kuus. Alla 10 000-kroonise kuupalga tuluks nimetamine on tööinimeste üle irvitamine," leiab Palts.
Nii nagu alkoholiaktsiis mõjutab alkoholi tarbimist piiravalt, nii mõjutab käibemaks kogu tarbimist piiravalt, märgib Palts. "Kui tahame tarbimist piirata, miks me seda ei maksusta? Käibemaksu tuleb tõsta selleks, et vähem tarbitaks ja et kompenseerida tulumaksu alandamisest tekkivat puudujääki riigieelarves. Tõsta tuleb seda vähemalt neli protsenti," lisab ta.
"Me “karistame” praegu ettevõtteid, kes tahavad vähendada tööjõupuudust! Ja seetõttu tuleks lõpetada sotsiaalmaksu pensioni osa kogumine töötavate pensionäride pealt. Pensionäride tööjõumaksude vähendamine paneks ettevõtjaid pensionäre rohkem tööle võtma," kirjutab Palts.
Kui viia eeltoodud sammud ellu, on võimalik vähendada üldist maksukoormust ühe-kahe protsendipunkti kaudu nii, et riigieelarvesse laekub tegelikult rohkem raha kui praegu ilma neid muudatusi tegemata, järeldab Palts.
Seotud lood
Eestis asuv Levicom International Holdings
BV nõuab Londoni advokaadibüroolt Linklaters LLP rohkem kui poole miljardi
kroonise kahju hüvitamist, kirjutas Bloomberg.
Internetiagentuuri Klikivabriku
omanikeringi kuulub ametlikult Tõnis Palts, kes on projekti investeerinud juba
varem.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.