Vasakpoolsematel erakondadel - sotsiaaldemokraatidel, Rahvaliidul ja Keskerakonnal - on Toompeal rohkem naisrahvaesindajaid kui parempoolsetel. Tendentsi illustreerib ka Eesti Vasakpartei, kelle nimekirjas kandideeris 7 naist ja 5 meest.
Isamaa ja Res Publica Liitu esindavast 19st liikmest on vaid kaks naised. Võrdluseks: samuti parempoolse ja rahvusliku jõu Iseseisvuspartei nimekirjas kandideeriski kokku kümme karmi meest.
Hakka või uskuma, et sufražetlikud arusaamad elavadki ainult Rosa Luxemburgi ja vasakfeministide aadete pärandist.
Kas parempoolne ilmavaade tähendab tingimata naiste otsustusprotsessist eemal hoidmist, kolmnurgas Kinder-Küche-Kirche, kui eriti konservatiivselt väljenduda? Rein Taagepera põhjendas omal ajal Res Publica esimehena erakonna naiskogu rajamise tähtsust asjaoluga, et meeskogu oli olemas - nimelt erakonna juhatus.
Siiski on trend võrdsema esindatuse poole: lahkuvas Riigikogu koosseisus olid 19, valitud koosseisus aga 24 liiget 101st naisterahvad. Kõvasti rohkem kui sõjakooli kadettide kursusel, aga pea poole vähem kui Põhjamaade rahvaesindustes.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”