Sakala keskuse arendajad on hävitanud tänaseks ka
säilima pidanud keskuse Rävala puiestee poolse paefassaadi ja osaliselt ka
torni, teatavad paeliit ja sotsiaaldemokraadid.
Tallinna sotsiaaldemokraatide esimehe Jaak Juske sõnul on veebruari keskpaigast pärit Sakala keskuse uues projektis selgelt kirjas, et olemasolevast hoonest säilitatakse Rävala puiestee poolne ilus paefassaad ja keskuse torn. „Eilse seisuga olid arendajad aga lammutanud nii kõnealuse fassaadi kui ka torni ühe külje. Kindlasti leiab Peeter Rebane kümme põhjust, miks lammutusprojeti rikkuma pidi. Tegelik põhjus on aga selles, et Raivo Palmaru kultuuriministriks oleku ajal ei ole arendajatel karta mingisuguseid sanktsioone,” märkis Juske.
Paeliidu esimees Rein Einasto rõhutas, et Sakala keskuse arendajad on rikkunud kõiki antud lubadusi. „Sakala keskuse lugu on kujunenud semukapitalismi üheks eredamaks näiteks. Näiteks sellest, kuid Keskerakond on eelistanud järjekindlalt avalikke huve oma partei rahastajate soovidele,” ütles Einasto.
Sakala keskuse kaitsjad kogusid eelmise aasta lõpus kogu ajaloolise hoone säilitamiseks ligi 10 000 allkirja. Keskuse arendajad alustasid lammutustöid Riigikogu valimiste järgsel hommikul 5. märtsil. Õiguskantsler on teinud vabariigi valitsusele ettepaneku karistada keskerakondlasest Harju maavanemat, kes ei viinud nõuetekohaselt läbi järelvalvet Tallinna linnavalitsuse väljastatud Sakala keskuse lammutusloa seaduslikkuse üle.
Seotud lood
Eile alanud muinsuskaitsekuu raames jagas
Eesti muinsuskaitse selts ASile Uus Sakala Karuteene medali Sakala keskuse
lammutamise eest.
Ehitatava uue Sakala keskuse projekti järgi
säilib tulevikus Rävala puiestee poolt hoonele senisega võrreldes identne vaade,
säilitatakse vana hoone torn ja taastatakse Rävala-poolne hoone fassaad – just
sellist tegevuskava näeb ette ka veebruaris kõigilt osapooltelt kooskõlastuse
saanud projekt.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.