Eesti keemiatööstuse liit teatas täna, et
kompaktpesupulbrite kasutuselevõtt vähendas eelmisel aastal kemikaalide
sattumist keskkonda kuni 1000 tonni võrra, Tallina Vesi andmed reostuskoormuse
vähenemist ei näita.
Aasta tagasi käivitas keemiatööstuse liit koos Euroopa katusorganisatsiooniga projekti „Pese säästvalt!”, millel oli mitu toredat eesmärki: tõsta tarbijate teadlikkust uute kompaktsete pesupulbrite teemal, muuta pesupesemine inimeste jaoks mugavamaks ning samas vähendada kemikaalide mõju keskkonnale.
Tallinna Vesi liidu optimismi ei jaga. "Kindlasti on tegemist äärmiselt olulise ja vajaliku projektiga tarbijate keskkonnateadlikkuse tõstmise osas," ütles AS-i Tallinna Vesi reoveepuhastuse juhi Ellen Mihklep Eesti Päevaleht Online`ile.
"Samas ei ole meie heitveelabori poolt tehtud analüüsid näidanud märgatavat reostukoormuse vähenemist," rääkis Mihklep. Kemikaalide mõju keskkonnale on Mihklepa sõnul Tallinna piirkonnas vähenenud, kuid seda mitte tarbimisharjumuste muutumise tõttu, vaid tänu Paljassaare reoveepuhastusjaama reovee puhastusprotsessi efektiivsemaks muutmisele.
Seotud lood
Aasta tagasi käivitus „Pese säästvalt!”
initsiatiiv, mille algatajateks olid Euroopa keemiatööstusettevõtteid ühendav
organisatsioon A.I.S.E. ning Eesti Keemiatööstuse Liit.
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.