Hiina kaubavahetuse ülejääk langes märtsis
16,9 miljardi dollari (pea 200 miljardi krooni) võrra.
Ametliku statistika kohaselt oli riigi kaubavahetuse ülejääk märtsis 6,9 miljardit dollarit, veebruaris aga oli see 23,8 miljardit ja analüütikute prognooside järgi oleks märtsi tulemus olema 20 miljardit dollarit, kirjutas BBC.
Hiinat on viimasel ajal rohkelt kritiseeritud riigi rahandus- ja kaubanduspoliitika pärast. USA süüdistab Hiinat selles, et viimane hoiab juaani meelega liiga odavana, et eksporti hoogustada.
Kuigi märtsis oli kaubavahetuse ülejääk loodetust palju väiksem, on esimese kolme kuuga siiski eksporditud 47 miljardi dollari (550 miljardi krooni) jagu enam kui imporditud.
Analüütikud aga peavad langust vaid ühekordseks. Paljud ettevõtted olid jaanuaris ja veebruaris mures märtsist muutuvate ekspordimaksude pärast ning eksportisid seetõttu aasta alguses enam. Goldman Sachsi analüütikute sõnul ei ole jätkuv langus tõenäoline. Samas lisati, et Hiina jääb endiselt teiste riikide kriitikanoolte alla ja peab oma kaubandus- ja rahanduspoliitikat siiski muutma.
Seotud lood
Hiinast saab 2010. aastaks Aasia Vaikse
ookeani piirkonna suurim autotootja, valmistades aastas 11 miljonit sõidukit ja
möödudes sellega Jaapanist.
Hiina on otsustanud alustada suurte
reisilennukite tootmist. Uus ettevõte alustab tööd niipea kui võimalik.
Hiina toorainenälg tirib käima maavarade
poolest rikka Aafrika majandust.
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.