Investeerimispankur ja Trigon Capitali
omanik Joakim Helenius ütles aripaev.ee-le, et tema arvates on Läti tõsistes
raskustes.
"Ma näen tõsist lati devalveerimise ohtu, loodame, et Eesti suudab samast olukorrast pääseda," ütles Helenius.
"Lisaks inflatsioonile on neil ka tohutu jooksevkonto puudujääk, sest nad ei ole suutnud pidurdada sisetarbimist. Eesti on selles suhtes paremas seisukorras," ütles investeerimispankur.
Heleniuse sõnul on Läti majandust valesti juhitud ja nüüd on ainus tee lati devalveerimine. "Sõnum Eesti valitsusele - on vaja teha midagi sisenõudluse vähendamiseks ja selles suunas on samme isegi astutud. Eriti oluline on, et Eesti Pank ja ka teised pankurid võtaksid kasutusele kõikvõimalikud meetodid sisenõudluse vähendamiseks," lisas ta.
"Kindlasti ei investeeriks ma enam Läti kinnisvarasse ja mõtleks kaks korda enne kui ka millessegi muusse investeeriks," ütles Helenius, kelle sõnul otsustavad just temasugused inimesed, kui hästi riigi majandusel läheb, sest kui investorid lõpetavad oma raha Lätti viimise, ei suuda riik enam rahastada oma eelarvedefitsiiti.
Heleniuse sõnul on Eesti välisinvesteeringute riiki meelitamises osav ja Läti saatust kogema tõenäoliselt ei pea.