Endine tipppoliitik ning praegune ärimees Jüri Mõis
kommenteeris öiseid sündmusi: "Minu kodanikupositsioon on kogu aeg olnud, et
parem halb rahu kui hea sõda. Tunnen häbi valitsuse pärast."
Mõisa sõnul peaks iga mõistlik valitsus toetama oma riigi ärimeeste tegevust. "See samm aga ärile kaasa ei aita," rääkis Mõis öisest märulist ja pronkssõduri teisaldamisest. Tema sõnul on vähe kohti, kus Eesti saab Venemaa suhtes oma jõudu näidata ning pronksõduriga seonduv on olnud just üks nendest. "Ütleksin, et see on jõuga liialdamine," hindas Mõis Andrus Ansipi valitsuse käitumist.
Mõis lisas, et siiani kulges lõimumine hästi: parteides on segamini Eesti ja Vene poliitikud, eestlased ja venelased pingutavad külg-külje kõrval ettevõtetes ning spordimeeskondades. Lõhet pole Mõisa sõnul ka Eesti ja Vene ärimeeste vahel. "Konkreetne konflikt on tekitatud tühja koha pealt," analüüsis Mõis ja rõhutas, et tema kodanikupositsioon on olla osa vahenduses, mitte osa probleemist. "Meie valitsus on eelistanud olla osa probleemist," kritiseeris Mõis.
"Ei saa midagi," vastas Mõis küsimusele, mis edasi saab. "Pole ühelgi poolel õnne ega õnnetust." Ehkki Venemaa on ähvardanud läbi Eesti kulgeva transiidi kinni keerata, pole äri enam nii tsentraliseeritud kui varem. "Ma ei kujuta ette, et Venemaa hakkab Transoili või Muuga sadamat kiusama, mis on Vene rahvusest ärimeeste käes," lisas Mõis.
Venemaa poolsete sanktsioonide tulemusel võivad kõige rohkem kannatada venekeelsed töötajad transpordisektoris, kel tuleb ilmselt ümber kvalifitseeruda. "Ärimeestel on väike pekikiht peale korjatud ja kui ei saa tegelda transiidiga, tegelevad nad millegi muuga," märkis Mõis.
Seotud lood
Tallinna visioonikonverentsil diskuteeriti
Tallinna linnapea poliitilise kuuluvuse üle ning jõuti üksmeelele, et kuigi
erakonda kuuluvusest lõplikult ei pääseta, pole praegune olukord linna
arengut soodustav.
Eesti eesmärk Euroopas ei tohiks olla
võimalikult odav elu, kirjutas tänases Äripäeva arvamusloos ärimees ja endine
Tallinna linnapea Jüri Mõis.
Falck Balticsi juht Urmas Sõõrumaa ütles,
et valitsuse ja politsei öine tegevus Tallinna kesklinna piirkonnas oli täiesti
läbimõtlemata.
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.