Eesti eesmärk Euroopas ei tohiks olla
võimalikult odav elu, kirjutas tänases Äripäeva arvamusloos ärimees ja endine
Tallinna linnapea Jüri Mõis.
"Statistilised inflatsiooninäitajad (tänu euroga jäigalt seotud kroonile) peegeldavad kõige rohkem eurotsooni elanike elatustasemele järelejõudmise kiirust. Ma ei usu, et odav elu võiks olla euroopalik eesmärk," kirjutas Mõis.
Mõisa sõnul ei ole mõistlik võrrelda Eesti inflatsiooni Euroopaga. See oleks sama, kui võrrelda Otepääd ja Mõisaküla.
"Kas Mõisaküla linn võiks uhkustada Otepää ees: meil maksab lõunasöök 30 krooni, aga Otepääl ligemale 100 krooni? Seega oleks justkui Otepääl olnud iseseisvuse algusest kolm korda kõrgem inflatsioon kui Mõisakülas. Kas tänase korralikult majandatud ja edasi liikuva Otepää elanikud viitsiksid kuulata juttu, et linna areng pole jätkusuutlik, sest linn on üle kuumenenud?" arutles Mõis.
"Et jooksevkonto on enneolematus defitsiidis ja seda on saanud katta ainult väljastpoolt valda tulnud investeeringutega? Ja parim, millele nad saavad loota, on pehme maandumine? Makroökonoomika seisukohalt on Eesti justkui ELi Otepää. Makroanalüütika viib eksitusse, kui tema meetoditega analüüsida üksikut kodumajapidamist, tänavat, muud tillukest osa majandusruumist, nagu Eesti ELi sees," lõpetas ta.
Seotud lood
Endine tipppoliitik ning praegune ärimees Jüri Mõis
kommenteeris öiseid sündmusi: "Minu kodanikupositsioon on kogu aeg olnud, et
parem halb rahu kui hea sõda. Tunnen häbi valitsuse pärast."
"See räägib sellest, et keegi on mõistuse
kaotanud, mitte ainult Vene pool, vaid ka Eesti pool. See on üliemotsionaalne
katse süüa suppi kuumalt," ütles endine Tallinna linnapea Jüri Mõis.
ASi Meta-EKS SP juhatuse esimees Jüri Mõis arvas,
et ainuke hea asi selles loos on Eesti majanduse kondiproov.
Ärimees Jüri Mõis peab hoiatusi Eesti
majanduse ülekuumenemise ja peatse majandusseisaku kohta rumaluseks.
Valimistega seotud ebakindluse möödumine koos optimismiga ärisõbraliku lähenemisviisi suhtes USA uue administratsiooni ametiajal on suurendanud investorite usaldust ja aidanud kaasa aktsiaturu tõusule. Kuna Donald Trump on praeguseks Ovaalkabinetti naasnud, võib tema eeldatav majanduspoliitika avaldada erinevatele sektoritele märkimisväärset mõju.