Dubais elav eestlasest kinnisvaraärimees
Margus Käosaar räägib, kuidas emiraat on seadnud sihiks saada 2025. aastaks
äripealinnaks. Kui Allah tahab.
“Inshallah” ehk “kui Allah tahab” on Dubai ettevõtjate lemmikütlus, mis käib iga lepingu ja lubaduse lõppu, kirjutas Ärileht. Poolteist aastat Dubais elanud Margus Käosaar meenutab muiates üht oma esimest kogemust kuulsa fraasiga: “Mulle saadeti kohalikult kommunikatsioonimonopolilt tellimuskinnitus, kus oli kirjas, et minu serveritele vajalikud ühendused paigaldatakse 14.–20. aprillini 2006 inshallah.” Tegelikult toimus paigaldamine kolm nädalat hiljem, aga ju siis Allah tahtis niimoodi.
Dubai soovi äripealinnaks saada ei tasu võtta tühja lubadusena. Juba praegu ollakse maailma suurim kinnisvaraarendaja. Kerkimas on 1600 torni: kolmandik neist hotellid, kolmandik büroohooned ja kolmandik kortermajad. Arvatakse, et umbes 30% maailma tornkraanadest läheb Dubaisse, võib juba rääkida ka ühest maailma turismipealinnast. Tegemist on piirkonna tähtsaima logistika- ja transpordisõlmega. Asutatakse börse, Maktoumi perekond teeb tugevat lobi, et Lähis-Idas tegutsevad firmad tooksid oma piirkondlikud peakontorid Dubaisse. Need on esimesed sammud ja Dubai eeskuju üritavad järgida ka ülejäänud Araabia Ühendemiraatide (AÜE) osad – juriidiliselt ongi Dubai üks seitsmest AÜE-sse kuuluvast emiraadist.
Seotud lood
The Arabian Business vahendas Araabia
Ühendemiraatide päevalehte The National, mille andmetel vorpis kaks Dubai arsti
riigiametnikele tuhandeid võltshaiguslehti.
2018. aastal Leedus loodud ühisrahastusplatvormi
Profitus idee sündis järk-järgult, kui kinnisvara ostjate ja müüjatega suheldes ning kinnisvaraprojekte arendades võis näha inimeste üha suurenevat investeerimishuvi.