Prokuratuur alustas neli
kriminaalmenetlust, uurimaks politseinike võimalikke võimuliialdusi pronkssõduri
teisaldamisega kaasnenud massirahutuste ajal Tallinnas.
Eilseks oli prokuratuur saanud politsei tegevuse kohta kokku 21 kaebust. Neist neljal juhul oli prokuratuur kohustatud alustama kriminaalmenetlust võimaliku võimuliialduse kohta, kirjutas Postimees.
Asju menetleva Põhja ringkonnaprokuröri Leelet Kivioja sõnul ollakse kohustatud kriminaalmenetlust alustama juhul, kui kannatanul on tuvastatavad kehavigastused ja ta oskab avalduses detailselt nende saamist kirjeldada. Nimetatud avalduste puhul olid need nõuded täidetud.
Kõik avaldajad väidavad, et nad said asjatult politseinike käest peksa Tallinna linna tänavail ajavahemikus 27.–28. aprillini.
Võimuliialduses süüdimõistmise korral ähvardab politseinikke ühe- kuni viieaastane vangistus või rahaline karistus.
Seotud lood
Õiguskantsler Allar Jõks leiab, et
Politseiametil oli aprillirahutuste ajal õiguslik alus isikute fotode
avaldamiseks veebis.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.