Global Property Guide'i andmetel on praegu
kalleimad korterihinnad Monacos.
Teisel kohal on Kesk-Londoni ja kolmandal kohal muu Londoni korterihinnad. Kuuendal kohal edetabelis on Moskva. Kuigi rendipinna tootlus Moskvas tundub üsna kõrge ja atraktiivne, tuleb meeles pidada ka kõrgendatud riski, kirjutas ajakiri Profit.
Siiski on veel Euroopas ka atraktiivseid mõistlikult hinnatud piirkondi nagu näiteks Berliin, Bratislava ja Varssav, mille kinnisvarahindadele oodatakse lähitulevikus arvestatavat kasvu.
Võrdlused kinnitavad taas, et Baltikumi kinnisvarahinnad ei ole enam märkimisväärselt odavad. Kalleim ruutmeetri hind on Leedus, kus samas üüripindade rentaablus on suhteliselt madal.
Paljudes linnades on üürihinnad aga hetkel 20 aasta madalaimal tasemel. Samuti on suured kõikumised rendipindade tootluses. Kui ruutmeetri tootlus Iirimaal on vaid 4%, siis näiteks Poolas ulatub see 13%. Kuigi Amsterdami, Pariisi, Müncheni ja Brüsseli rendipindade tootlus on kõrge, on ka antud piirkondades kõrged maksud. Samas ei jõua pea kuskil Euroopas rendihindade tootlusprotsent järgi kinnisvaraturu kasvule. Global Property Trust peab aga ohuks, kui rendipindade tootlus peaks langema alla 4%.
Seotud lood
Tänavusel Monaco paadilaadal peibutati
rikkaid ja kuulsaid uute nippidega. Soetades jahi, pakuti kauba peale
tasuta helikopterit või allveelaeva.
Carlsbergi gruppi kuuluvale ettevõttele
Jacobsen Brewhouse tuli mõte luua maailma kalleim õlu. Nii ka tehti. Kalleima
õlle eest tuleb välja käia 270 eurot ehk 4225 krooni.
Eesti kalleim maja on Nõmmel, mis maksab
sama palju kui Kolga mõis, ligi 30 miljonit.
USA praegu kalleim müügil olev
privaatkinnisvara maksab 165 miljonit dollarit.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.