Aprilli lõpu märatsemistes kahju
kannatanutele kompenseerib riik selle täies ulatuses; Venemaa varjatud
majandussanktsioonide all kannatanud ettevõtjatele riik aga maksumaksja rahaga
kahju ei hüvita.
Peaminister Andrus Ansip ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kui lepingu ootamatu rikkumise või ülesütlemise korral ei ole lepingus sätestatud leppetrahvid, saab süüdistada ainult iseennast, vahendas ETV24.
"On täiesti selge, et teatud riikides äriajamine on seotud suuremate riskidega, on seotud poliitiliste riskidega, tegemist on paljudel juhtudel ka korruptsioonijuhtumitega," rääkis Ansip. "Kõikide nende võimalike tagasilöökide jaoks kindlasti ei ole võimalik Eesti riigil garantiid anda. Kõiki neid riske tuleb väga hoolikalt kaaluda ja kui seejärel langetatakse otsus, et tõepoolest tasub äri ajada, siis see on kindel tahtmine."
Peaminister rõhutas, et kõik, kes tahavad Venemaaga äri teha, võiksid teada ja arvestada ka teiste riikide kogemusi, näiteks mis on juhtunud Gruusia, Moldova, Ukraina või Valgevenega.
ETV24 teatel kasutavad Venemaaga äritsevad ettevõtted siiski vähe võimalust ekspordi garanteerimise sihtasutuse KredEx kaudu osaliselt riske maandada.
Seotud lood
Valitsus eraldas täna valitsuse reservist
siseministeeriumile 30 979 277 krooni aprilli lõpu sündmustega seotud
erakorraliste kulude katteks.
Peaminister Andrus Ansip pidas eile
Riigikogu infotunnis tõsiselt võetavaks ideed muuta karistusseadustikku nii, et
edaspidi saaks riik tänavatel märatsenud välismaalasi lihtsamalt maalt välja
saata, vahendas Postimees.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.