Suitsetamise ulatuslikum keelamine alates
järgmisest nädalast paneb tubakast loobumise vahendeid müüvad ravimifirmad
tegutsema läbimüügi suurendamise nimel.
Kui Pfizer oma tootele Nicorette suurt müügiedendus-kampaaniat seoses tubakaseaduse muudatusega ei plaani ja arvab, et muutus tuleb pikkamööda, siis Niquitini plaastrit ja retseptriravimit Zyban pakkuv GlaxoSmithKline ajastab oma plaanid just seadusemuudatuse jõustumiseks, kirjutab tänane Äripäev.
Pfizer on panustanud telereklaami nagu ka varasematel aastatel. Tema toodet reklaamib lugu mehest, kes tormiga õue suitsetama minnes plekitükiga minema pühitakse. Pfizer on Nicorette'i plaastri ja närimiskummi müügiõiguse üle andnud Johnson Johnsonile.
Johnson Johnsoni Eesti käsimüügiravimite osakonna juhataja Hanno Varblane rääkis, et tubakaseaduse muudatus üksi läbimüüki ei kasvata. Seda teeb elustiilimuutus, huvi tervise ja spordi vastu, jätkas ta. Varblane ei tahtnud öelda Nicorette'i müüginumbreid, kuid lisas, et pigem kasvab huvi toote vastu pärast uut aastat ja 1. septembrit, kui inimesed endale lubadusi annavad. "Väga suurt Nicorette'i müügi kasvu pole märgata. Kasvab tasapisi."
Uuest aastast plaanib Pfizer Eestisse tuua ühe suitsetamisest loobumise retseptiravimi, mis ei sisalda tubakat. Selle tõhusus on müügijuht Marge Viira kinnitusel parem kui käsimüügiravimitel.
Plaastrit Niquitin ja retseptiravimit Zyban pakkuva GlaxoSmithKline'i kommunikatsioonijuht Neve Hõbemägi rääkis, et nemad on just suitsetamiskeelu jõustumiseks ajastanud oma läbirääkimised sotsiaalministeeriumiga, et suurendada riigi panust suitsetamise tagajärgede leevendamiseks. "Samuti panustame reklaamile soeses uue toote tutvustamisega," lisas Hõbemägi.
Plaaster Niquitin tuli müüki 2006. aasta detsembris ja uue tootega on turg kasvanud 60%. Niquitini karp maksab 183 krooni, sama palju kui Nicorette'i plaaster.
Ülikooli Apteegid OÜ Ilmarise apteegi juhataja Lea Uustalu sõnas, et suitsetamisest loobumise tooted lähevad järjest paremini. "Ostetakse rohkem, mitu pakki korraga," sõnas ta.
5. juunil jõustuvad tubakaseaduse kaks aastat edasi lükatud muudatused, mis nõuavad edaspidi kõikidelt toitlustusasutustelt suitsetamiseks spetsiaalset alarõhuga ruumi, kuhu kliendid ei tohi kaasa võtta sööke-jooke ning kus ei tohi viibida ka ettekandjad.
Seotud lood
Kuigi tervisekaitsjad armastavad väita, et
suitsetamise keelamine siseruumides joogikohtade käivet ei mõjuta, näitasid
Soomes Matkailu- ja Ravitolapalvelut ry korraldatud küsitluse tulemused
vastupidist.
Aasta tagasi nii Eestis kui ka Soomes
kehtima hakanud suitsetamiskeeld toitlustuskohtades on põhjanaabrite juures häid
tulemusi andnud.
Uus-Meremaa teadlased töötasid välja
elektroonilise sigareti, mida võib kõikjal tõmmata, kuid mis tegelikult aitab
suitsetamist maha jätta.
Kõikjal maailmas tähistatakse tubakavaba
päeva, mille teemaks on Maailma Terviseorganisatsioon sel aastal valinud
passiivse suitsetamise.
Uue sarja esimene saade!
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu rõhutab uhiuues sarjas “Juhtides tulevikku”, et suurfirmad liiguvad kestlikkuse suunas ja sellega kujundatakse ümber tööstusharud. Kes pole sellega kaasas, jääb lihtsalt maha.