Uus-Meremaa teadlased töötasid välja
elektroonilise sigareti, mida võib kõikjal tõmmata, kuid mis tegelikult aitab
suitsetamist maha jätta.
Seda võib suitsetada kõikides nendes avalikes kohtades, kus suitsetamine on keelatud, vahendas Rinok.biz Ukraina väljaannet Aktsiz. Elektrooniline sigaret maksab 200 dollarit.
Rinok.biz lisab, et elektrooniline sigaret aitab huvilistel suitsetamist maha jätta, kuna ta on tunduvalt efektiivsem kui nikotiininätsud ja -plaastrid, aga pole siiski päris sama kui sigaret ise. Arvatakse, et niimoodi kaob endise suitsetaja huvi sigarettide tõmbamise vastu.
Väliselt on elektrooniline sigaret äravahetamiseni sarnane tavalise sigaretiga. Selle otsas asub valgusdiood, mis hakkab n-ö süütamisel helendama. Seadeldisse paigutatakse 16milligrammine nikotiiniannus, mis suitsetamise ajal kuumeneb ning annab suust sisse mineva auruga ka nikotiinidoosi.
Uusmeremaalaste elektrooniline sigaret töötab pisikese patareiga. Sarnase elektroonilise sigareti on varem välja töötanud Hiina teadlased.
Seotud lood
Suitsetamise ulatuslikum keelamine alates
järgmisest nädalast paneb tubakast loobumise vahendeid müüvad ravimifirmad
tegutsema läbimüügi suurendamise nimel.
Türgi parlament soovib avalikes kohtades
suitsetamise ära keelata, kuna see on Euroopas tavaks saamas.
Soome ravimiamet otsustas e-sigaretile kui
ravimile müügiluba mitte anda.
Mitut kuulsat Eesti leiutajat te tunnete?
Tõenäoliselt mitte ühtegi. Ju seetõttu, et kuigi meil fantaasiarikkaid eestlasi
leidub, ei lähe paljud kasulikud mudelid tehasesse tootmisesse. Aga miks?
Mõned trendid jäävad meiega kauaks, mõned kaovad sootuks ja mõned muutuvad, kohanedes hetkeolukorraga. Ettevõtete keskkonna-, sotsiaalsed ja juhtimisstandardid (Environmental, Social and Governance – ESG) peavad muutuma, seda eriti seoses eelseisvate struktuursete muutustega poliitikas. Olukord näib olevat Trumpi tulekuga kardinaalselt muutunud, kuid tegelikult on muutused toimunud juba päris pikka aega.