Riigikogu plaanib mõnitamise vältimiseks
esinduskulude tõestamisest loobuda.
Riigikogu esimees Ene Ergma andis eile riigikogule juhatuse ja kõikide parlamendi fraktsioonide heakskiidul üle riigikogu liikme staatuse eelnõu, mis jõustudes vabastab saadikud muu hulgas kuluhüvitise saamiseks vajalike dokumentide esitamisest ning lubab neil tulevikus palgata endale abilise, kirjutas Eesti Päevaleht Online.
Praegu tuleb riigikogulastel pea kolmandiku ametipalga suuruse esindustasu saamiseks esitada riigikogu kantseleile kulusid tõestavad dokumendid. Tulevikus saavad nad Eesti keskmise palga suuruse esinduskulude kompensatsiooni oma arvele ilma dokumente esitamata.
Ergma selgitas eelnõud üle andes, et kui riigikogu kodukorda muudeti viimati 2003. aastal, siis riigikogu liikme staatus on peaaegu muutumatul kujul kirja pandud juba 1992. aastal vastuvõetud seaduses, nüüd ongi Ergma hinnangul viimane aeg see üle vaadata.
Seotud lood
Eesti Maksumaksjate Liit (EML) peab õigeks,
et rahvaesindajate suhtes kehtiksid samasugused reeglid nagu tavalisele
maksumaksjale.
Riigikogu liige, Isamaa ja Res Publica
Liidu fraktsiooni kuuluv Marko Pomerants ütles, et parlamendi kiiduväärt teod on
jäänud muude asjade varju.
Peale selle, et riigikogu liikme palk 12
000 krooni võrra suureneb, saavad kaugemalt pärit rahvasaadikud iga kuu
elamiskulude katteks ligi 8000 krooni hüvitist, mis eraettevõtjatele teeb tuska,
kuid mida Mark Soosaar peab igati õigustatuks.
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.